matt

Mohl by mi někdo vysvětlit podrobně pojem „pasivace“?

Koukal jsem se na wikipedii, ale nejsem z toho zrovna moudrej. Navíc bych to potřeboval podrobněji. Předem děkuju
Doplňuji:
Děkuju, šlo by zajít ještě víc do podrobností? Nebo odkaz na nějaký odborný článek.

Nejlepší odpověď
anonym

Je to proces, který zabrání přirozené reakci kovů na dané prostředí.
Reakcí s chemikáliemi se na povrchu předmětu vytvoří vrstvička, která brání korozi, změnám barvy, nepodléhá vlivům prostředí. Předmět se tak stává „pasivní“. Odtud je pojem pasivace.

Další odpovědi
mosoj

Pasivita se koroze zůčastňuje !! Ale zpomaluje ji. Záleží na druhu koroze a kovu!
Pasivita je jev, při kterém dochází k výraznému zpomalování koroze daného kovu a to za podmínek, kdy podle hodnoty termodynamické ušlechtilosti by kov měl být v korozně aktivním stavu.

Mechanismus pasivity není úplně vysvětlen a existují dvě teorie.
1.adssorbčně bariérová
2. teorie bariérově pasivačních vrstev
Doplňuji:
http://www.vut­br.cz/www_base/zav_pra­ce_soubor_verej­ne.php?file_id=29389

hanulka11

je to metoda – ošetření povrchu kovů ,zabraňujících rezivění

http://slovnik-cizich-slov.info/pasivace

Conchus

Když ti nestačí to, je ve Wikipedii, pak Fyziku pro VŠ, ale obávám se, že tomu nebudeš rozumět, když nejsi moudrý z Wikipedie.