Lalaik

Může někdo zneužít rodné číslo, jméno, adresu, a dejme tomu i (falešný) podpis (podepsal jsem se jinak než normálně)?

Muze nekdo zneuzit rodne cislo s jmenem a bydlistem dejme tomu i (falesnym) podpisem (podepsal jsem se jinak nez normalne)? Jedna se o prechod k jinemu lekari. Zenska na ulici rozdavala letaky k lekari.

Odpovědi
Drap

Téměř vše lze nějak zneužít.

Hlada

Údaje se dají zneužít k pokusu o podvod, takže postižený bude třeba obtěžovaný podáním vysvětlení na policii, skutečná materiální škoda ale nehrozí.

Dochy

Rozmysli se zda jsi chlap či ženská a který nick budeš používat

Zneužít se to dá, ale není to pravděpodobné.
Pokud ses podepsal(a) jinak než normálně, nejedná se o falešný podpis. Falešný podpis je pokud se Martina Nováková podepíše jako Ing. Leo Tvrdoň.

marci1

Samozřejmě, že může. Obzvláště rodné číslo. A cizímu člověku na ulici poskytovat tyto údaje je tím víc nebezpečné. ☹