Avatar uživatele
ForeverStar1

Mému kocourkovi leze něco bílého ze zadečku, nevíte co to je?

Mému kocourkovi (narozen 12.května 2015) leze něco bílého ze zadečku, je to asi 10cm dlouhé, kocourek je venkovní kočka a skoro nikdy v domě, máme 2 domácí psy, takže to ani není možné a máme také 4 další kočičky, 2 sourozence, maminku a jednoho kocourka. Mám strach jak o ně tak i o mou rodinu, abychom to nechytli.
Poraďte prosím
Nevíte co by to mohlo být?
Můžeme to chytit i my?
Nevíte jak se toho zbavit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3037 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Bude to nějaký parazit, kupte mu něco na odčervení nebo rovnou zajděte k veterináři.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Kočky je NUTNÉ pravidelně odčervovat.
MUSÍŠ s ním co nejdříve na veterinu nebo aspoň zavolat a podat kocourkovi odčervovací tablety.
V tomto případě, když je už parazit přítomen, je potřeba dat asi 3 dávky po kratší době. Vím to, jedna přiběhlá kočinda v sobě tasemnici měla, když jsem si ji vzala k sobě. Pak už v normálních intervalech.
Přesně ti to řekne doktor.
Je potřeba pravidelně odčervovat VŠECHNY kočky a psy co máte doma.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Může to být tasemnice (jeden článek ) a ta stále dorůstá.
Ano, zárodky tasemnice se přenášejí i na člověka.Čili kocourka odčervit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

ano, střevní parazit, u psa jsem to viděl, u kočky zatím ne, prostě to zlikviduj a poraď se veterináře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vroudenspil

To je škrkavka , člověk to nechytne , chce to jen odčervit .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
DomcaJe

Musíte kočičku odčervit. Tím ji zbavíte všech parazitů. Po odčervení doporučuji podávat probiotika, ta pomohou aby se kočička dala rychleji dokupy. Zkuste třeba tyto http://www.phar­maagency.cz/ve­terinarni-produkty/e-shop.htm/prod_15/

před 2812 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek