weronika

Podařilo se vám naučit kočku nějaký ten cvik?

Sice se říká, že kočku nelze vycvičit, ale zajímá mě, jestli je mezi námi někdo, komu se podařilo kočičku něco naučit.
Mě se tedy osobně podařilo ho naučit dávat pac a ťap – že si jakoby plácáme do kříže.a ještě si sednout :) Ale tím to pro zatím skončilo, a tak mě zajímá, jestli někdo došel ještě dál.
Nebojte netýrala jsem ho, dělala to pro jídlo :)

Nejlepší odpověď
Sůwa

Já bych si to u svého kocourka snad ani netroufla, ale už jsem získala důkaz, že se kočky vycvičit dají:
http://aktual­ne.centrum.cz/zpra­vy/kuriozity/cla­nek.phtml?id=78­0841
Mohla bych tu ale chvíli vypisovat, v čem všem vycvičil kocour mne 🙂

Další odpovědi
Mika47

Ano. Mame tri kocky (maminku a jeji dve kotata) Jedno z kotat se naucilo prinest rolnicku. Vzdy ji prinese a ja mu ji hodim. Strasne se u toho zabavi a treba pul hodinky otravuje, abych hazela. Kdyz pred ni reknu „rolnicka“ tak zacne behat po byte a hledat ji, aby mi ji mohla prinest. Ani jsem ji to.nemusela dlouho ucit. Jednoho dne jsem se rozhodla, ze to zkusim, ale ona me nechapala. (nebo aspon delala ze nevi, co po ni chci… :D) Mamka mi rekla ze kocku nevicvicim ze na to je moc hrda aby delala prikazy co ji reknu. Tak jsem to asi po pul hodine vzdala a ona mi dalsi den rano rolnicku sama prinesla. A od te doby ji nosi. Ostatni kocky to ne a ne naucit. Proste se jim nechce. Jo a dela to „zadarmo“. Nic za to nedostane. Asi pochopila ze kdyz to prinese tak bude sranda.

Medulienka

Nikdy jsem necvičila ani psy, tak kočky tomu byly také ušetřeny. Mně se líbí to jak je kočka svá, rebelská a svobodomyslná.

hanicka.k.cb

Mě se podařilo jí naučit, aby mě ráno budila (skočí mi na záda nebo na břicho a když nevstanu tak si na mě „ustýlá“ packama). Ale někdy si bohužel splete hodiny…

Doomik

jo, umí aportovat míšku,ukázáním skočit ze žedle třeba na škrabadlo a podplazit se pod postelí :).