Tobbynka

Na jak dlouho vydrží 2 kočkám 7,5kg pytel granulí?

Jedná se o značku Brit Care. Chci je svým kočkám objednat, ale nemám ponětí jak dlouho jim do vydrží… Jedna kočka je roční a má 4,5kg a druhá je koťátko a má asi 1,5kg. Děkuji 😉

Nejlepší odpověď
www

Nevím sice, podle jakého vzorce počítá spotřebu 100g/den HonzaPerník, ale podle mé zkušenosti cca 250g stačí mému kocourovi na měsíc určitě. Granule tvoří přibližně 90% jeho stravy, zbytek dostává v jiné formě (maso).
Takže si to spočítej, jen samotné granule určitě nedoporučuji, kotě také potřebuje granule jiné, než dospělá kočka. Hlavně tu potravu uzavři do vhodného neprodyšného obalu, ať nevyčichne, nemusely by to po delší době kočky chtít 😉
Zkušenost
Doplňuji:
Chybička se vloudila ☹ ! Ne 250, ale 450 odhadem patří..ať nežeru, tak půl kila 😁

Další odpovědi
Funna

to se nedá jednoznačně říct…(to co píše perník je naprostý nesmysl, dávka se počítá podle hmotnosti kočky)…na krmivu máš doporučenou denní, tak si to jednoduše spočítáš…ale kupovat jeden balík pro obě je blbost…ta malá by měla mít směs pro koťata, ta druhá po dospělé…a navíc by měli mít konkrétní žrádlo podle toho, jestli jsou to gaučovky, nebo chodí i ven, jestli jsou kastrované (myslím tu roční) a pod…a navíc ani nevíš, jestli jim bude to co jim koupíš bude chutnat…kočky jsou hrozně rozmlsané…a cpát jim to stylem nechutná ti to? to máš smůlu nic jiného nedostaneš není zrovna ideální…já to s novým žrádlem řeším tak, že koupím malé balení, zjistím, jak jí to chutná a teprve potom to beru ve velkém…a střídám to, protože my taky pořád jen to jedno samé jídlo…ale kupuju to opravdu podle kočky (stáří, aktivita, když měla problémy se srstí, tak měla speciál na kožní problémy a pod.), ne podle toho, kde mi dají lepší cenu..

mosoj

Nehledejte vzorce. Na každém balení je to napsané. U dospělé kočky je to 80 – 100 g na den, pokud se krmí pouze granulemi. To ale není to pravé ořechové. Chtělo by to i trochu masa. Většinou je tam 50 g + 2× 100 g kapsičky. Podle toho jestli kočka je zavřená jako vězeň doma, nebo jestli má možnost se pohybovat venku.

HonzikPernik

7,5/2 = 3,75
na den počítej cca 100 g pro jednu kočičku a je z toho: cca 37 dávek pro jednu kočičku :) takže přes měsíc :)
Doplňuji:
www ja to beru podle kapsiček, co se prodavaji na den a je tam 100 g. děkuji