Dane

Měly by se tolerovat polygamní vztahy nebo bigamie?

Nejlepší odpověď
gecco

Co znamená „měly by se?“?
😉
Milenecký (manželský…) vztah je vždycky soukromým vztahem dvou (a více) lidí – a do tohoto vztahu nemá ´okolí´ co mluvit…
Takže – měly by se nejen tolerovat, ale respektovat – vztahy jiných lidí…
___
Na druhou stranu – nikdo – ani partner – tě nemůže nutit setrvávat ve vztahu, v němž se ti ´nelíbí´ a v němž setrvat nechceš…
___
Takže, pokud jde o:

  • ´jiné´ lidi – je ti (nám) po jejich vztazích houbeles
  • tebe – nepřísluší nám do tvých vztahů strkat nos
  • nás, je po tom houbeles tobě

😉
___
Osobně považuju za ´nedotknutelné´ všechny vztahy (druhy, typy…), jež lidem, kteří je udržují, vyhovují.
😉

Další odpovědi
zjentek

ve „vztahu“ by se neměli tolerovat osoby, které si slovo „vztah“ přeložily jakkoli jinak a pak je fuk, jakej je to vztah
..mám tam hrubky, ale smysl ti možná neuteče ;q

marci1

V jiných krajích je to běžné, ať si tam lidé žijí, jak chtějí a jak jim to vyhovuje. U nás je tradice manželství jednoho muže a jedné ženy. Pokud někomu vyhovuje žít ve „větším společenství“ mužů či žen, proč ne ? Ale jinak jsem pro to, nechat to u nás tak, jak to je. 🙂

ReHu

Nechala bych to na nich.
Pokud jim vztah vyhovuje, jakýkoli, ať si v něm žijí. Ten nespokojený může vždy odejít.

Psychotic

Morálně na nich není nic špatného, takže ano.

Jediný problém vídím v ekonomice – čím více lidí sdílí jeden domov, tím méně musí teoreticky utrácet, možná by tedy méně lidí pracovalo a to by mělo negativní dopad na ekonomiku státu. Možná. Podle mě.

Stejně je odpověď ano.

setapouch

Ne, proč by měly být tolerované? Naše kultura a tradice jsou pro monogamii a není důvod je měnit.

ivzez

Porušování zákona (bigamie) by se tolerovat nemělo.

@ Psychotic:
Porušování zákona je nejen nemorální.