dudu

Měla snad moje babička pravdu?

Když nepřijde domů chlap, nic se neděje. Až mu za pár dnů dojdou peníze, pokorně se vrátí a ještě se bude lísat. Horší je, když se ztratí slepice, tu nějaká svině může sežrat!!
Měla snad moje babička pravdu?

Nejlepší odpověď
annas

Babičky bývaly samostatné, muže ke všemu nepotřebovaly. Ztráta slepice byla pro babičku důležitější, protože přišla o jídlo nejen pro sebe. Babička věděla, že se muž vrátí, až propije všechny peníze. Držela totiž kasu.
Neřekla bych, že se ti dva neměli rádi, ale měli jinak rozdělené povinnosti. Takže jistým způsobem měla pravdu, i když na dnešní dobu to zní tvrdě.

Další odpovědi
eva

Tak to asi měla.Když se chlapovi nechce domů,tak at si zůstane kde je a už se ani nevrací.Kdo by o takovýho stál?

Michal

Babičky měly v mnohém pravdu a zrovna tak tady,v této lidové moudrosti.