Adam2

Měl Rasputin něco společného s Putinem?

Odpovědi
Kepler

Jenom to, že to byl taky Rus. Ale dodnes nevím, který z nich je větší pošuk, resp. větší vychytralec.

led

Obaja mali svojho času veľký vplyv na vládu Ruska.
Rasputin svojim priamym vplyvom cárovnu ovládal aj cára a mnohých vrcholných predstaviteľov ruskej moci.
Putin ako najprv vrcholný predstaviteľ KGB a neskôr aj ako premiér a prezident mal a aj dnes má priamy vplyv na ruskú vládu a jej smerovanie vo svetovej politike.

marci1

Význam jména Rasputin je"křižovatka" a Putin „cesta“. Možná, že spolu něco společného měli. 🙂
Více ve zdroji:

Zdroj: http://vasevec­.parlamentnilis­ty.cz/blogy/vyz­nam-jmena-v-historii-ruska

Cenobita

Spíše bych přeložil takto

raspuť – rozcestí, rozejití se

rasputin – ten co se rozešel

puť – cesta, pouť

putin – cestovatl, poutník, pocestný