Avatar uživatele
kurec

Měl bych z tohodle činu velký problém?

Řekněme by že do mé školy přišel nějaký frajer vyzkoušet reálné zbraně na reálných lidech (něco jako v USA tam je to hodně časté) a já kdybych to slyšel ty výstřely bránil bych se tak že bych popadl nejbližší hasící přístroj a postavil bych se hned vedle dveří u zdi aby neviděl že tam někdo u dveří je pak kdyby vešel začal bych ho hasit do obličeje a podle mě při vyšší dávce by zemřel.Budou mě pak lidé okolo brát jako vraha nebo jako spasitele ?Není mi zatím 18 takže žádné vězení ale i tak si myslím že by z toho mohl být průser ale nevím jak velký

Zajímavá 0 před 2239 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

V takovém případě by tě velebili jako hrdinu. V USA se toto neděje častěji. U nás se nic podobného ještě neudálo nikdy.Naštěstí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Právě jsi popsal docela pěkný příklad nutné obrany, která je beztrestná. Nějaké popotahování by z toho bylo, policie by to musela prověřit, ale tak jak to píšeš , by to skončilo odložením příp. zastavením trestního stíhání.
Jinak trestní odpovědnost máš od 15 let. Tresty (správněji trestní opatření) jsou mírnější než u dospělých, ale mladiství (do 18 let) jsou za své trestné činy (správněji provinění) normálně trestáni.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Fantazíruješ: Proč by měl zemřít (pěna nebo prášek nikoho nezabije)? Do vězení můžeš od 15 let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Jednalo by se o nutnou obranu, tudíž by to problém nebyl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

A jakej problém? Naopak problém bys uhasil, takže by bylo po problémech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
udrzbar707

Samozřejmě by to byla nutná obrana, takže by žádný postih nebyl.
(Ovšem nedokážu si představit jak někdo vrazí do dveří s kalašnikovem a ty na něho skočíš s hasičákem)

Upravil/a: udrzbar707

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek