kurec

Měl bych z tohodle činu velký problém?

Řekněme by že do mé školy přišel nějaký frajer vyzkoušet reálné zbraně na reálných lidech (něco jako v USA tam je to hodně časté) a já kdybych to slyšel ty výstřely bránil bych se tak že bych popadl nejbližší hasící přístroj a postavil bych se hned vedle dveří u zdi aby neviděl že tam někdo u dveří je pak kdyby vešel začal bych ho hasit do obličeje a podle mě při vyšší dávce by zemřel.Budou mě pak lidé okolo brát jako vraha nebo jako spasitele ?Není mi zatím 18 takže žádné vězení ale i tak si myslím že by z toho mohl být průser ale nevím jak velký

Nejlepší odpověď
Drap

V takovém případě by tě velebili jako hrdinu. V USA se toto neděje častěji. U nás se nic podobného ještě neudálo nikdy.Naštěstí.

Další odpovědi
klumprt

Právě jsi popsal docela pěkný příklad nutné obrany, která je beztrestná. Nějaké popotahování by z toho bylo, policie by to musela prověřit, ale tak jak to píšeš , by to skončilo odložením příp. zastavením trestního stíhání.
Jinak trestní odpovědnost máš od 15 let. Tresty (správněji trestní opatření) jsou mírnější než u dospělých, ale mladiství (do 18 let) jsou za své trestné činy (správněji provinění) normálně trestáni.

Lamalam

Fantazíruješ: Proč by měl zemřít (pěna nebo prášek nikoho nezabije)? Do vězení můžeš od 15 let.

JájsemRaibek

Jednalo by se o nutnou obranu, tudíž by to problém nebyl.

zjentek

A jakej problém? Naopak problém bys uhasil, takže by bylo po problémech.

udrzbar707

Samozřejmě by to byla nutná obrana, takže by žádný postih nebyl.
(Ovšem nedokážu si představit jak někdo vrazí do dveří s kalašnikovem a ty na něho skočíš s hasičákem)