Drap

Mekka výtvarného umění Louvr, z čeho je odvozen ten název ?

Nejlepší odpověď
annas

Na význam samotného jména -Louvre – mají lingvisté dva názory. Podle prvního pochází z francouzského slova leova či leower, což značí opevněné místo.
Podle druhého pochází ze jména – Louvrier, což znamená Místo vlků. Toto místo prý bylo označováno i jménem Remise des Loups. Této lokalitě se lidé raději vyhnuli, protože byla pověstná nebývale početným výskytem vlků, kteří zde nacházeli
bezpečný úkryt a kteří zde měli mnoho doupat

Nett
Doplňuji:
Doplním ještě něco z historie:

První královský „Hrad Louvre“ ( strážní hrad) – první zmínka o Louvru pochází z roku 1198 – byl vybudován na okraji středověké Paříže za vlády krále Filipa II. Augusta jako královské sídlo a zároveň součást opevnění, určeného pro obranu západní části města na pravém břehu řeky. Hrad sestával z pravoúhlých obdélníkových hradeb s věžemi v rozích a v prostředku zdí a dvou silných bran. Uprostřed nádvoří hradu stál vysoký donjon, oddělený od zbytku hradu příkopem. Král Karel V. hrad předělal a přistavěl několik skvostných apartmánů. Pozdější králové František I. a Jindřich II. původní hrad přebudovávali na renesanční sídlo.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­fr&u=http://co­llegepaul-langevin.fr/pla­intext/downlo­ads/fichedetra­vail.pdf&prev=/s­earch%3Fq%3De­tymologie%2Bdu%2Blou­vre%26hl%3Dcs%26cli­ent%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg­.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs%26biw%3D972%26­bih%3D682&sa=X&e­i=aoxQUfHsDfPU4QTDso­GYBQ&sqi=2&ved=­0CHgQ7gEwBw