Avatar uživatele
anonym

Medicína nebo Práva?

Doplňuji:
Bližší je mi medicína,náročnost studia mi nevadí,jsem zviklá se hodně učit.Ale naproti tomu je na práva větší šance přijetí.Na medicínu je průměrně přijat každý devátý uchazeč a na práva každý pátý.Kdybych se rozhodla pro medicínu,vybrala bych si maturitu z bi a ch,když práva tak zsv a dum.Je to docela zásadní rozhodnutí,takže pořád váhám.Jem mě tak zajímalo co byste si vybrali Vy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 4198 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Medicína

Ale dávám to proto, že jiná možnost není.
Nějak nechápu – ale dle mne je to tak velký rozptyl zájmových profesí, že mi víc naskakuje zajistit si atraktivní vzdělání bez většího vztahu k němu.
kdyby byla otázka v rovině medicína chirurgie či interna, nebo práva obchodní či občanská, tak je to o něčem jiném.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Medicína

Obojí jsou školy, které člověku nabízejí velmi slušné uplatnění. Medicína je náročnější na studium. Ještě jsem neslyšela, že by v medicíně prošlo něco takového jako na plzeňských právech. Tady se asi koupit titul bez znalostí problematiky nevyplatí. Moc rychle by vyšlo najevo, že studium nestálo za nic. Pokud jde o Tvé rozhodnutí co studovat, tak to za Tebe nikdo nevyřeší. Jenom Ty sama si musíš vybrat, co v životě budeš chtít dělat. Dcera je lékařka, neteř advokátka. Každá profese má svá plus, ale taky mínus. Je jenom na Tobě, co je Ti bližší.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kamila44444

Práva

Záleží to opravdu na vás ;) Je to vaše budoucnost, co chcete ve svém životě dělat. Pokud by vás bavilo oboje a opravdu se nemůžete rozhodnout, berte to, kde se hlásí méně lidí :)) Já ale osobně bych šla na práva, protože já a medicína? To asi ne.. Je to na vás…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Wang

Práva

Doplňuji:
Ale nevím, jaký typ člověka jsi.

Upravil/a: Wang

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

Práva

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lizart121

Práva

Doplňuji:
Záleží to samotřejmě na vás, ale já osobně bych si vybrala práva, jelikož bych nesnesla medicínskou činnost.

Upravil/a: Lizart121

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arya1

Práva

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
lindicka4478

Věděli jste, že v Bolívii bylo objeveno 20 nových druhů zvířat? Já jsem se to nedávno dozvěděl na https://leaksha­re.org. Pokud vás zajímá cokoliv o přírodě, doporučuji tento web sledovat. Dávají tam velmi zajímavé články. A pokud třeba studujete medicínu, mohly by se vám některé objevy hodit třeba do bakalářky. Já jsem sama něco využila a dostalo se mi pochvaly od děkanky.

před 1129 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Je-li Ti bližší medicína, tak se toho neboj. Dcera mi svého času vytýkala, že jsem jí rozmluvila veterinu a že je studium medicíny těžké. Teď má svou ordinaci a když jsem se zeptala, jestli mi to má ještě za zlé, tak se divila, proč by měla. Naplňuje ji to. Ráda lidem pomáhá a cítí se být prospěšná a užitečná. Lékař má k lidem blíže než právník, ví více o jejich problémech a bolestech. Není tolik zatížen rutinou a strohými paragrafy. Rozhodni se podle svého srdce, potom to bude správná volba.

před 4198 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek