panxnotdead

matematika – různé otázky

kolik je třeba 3 na mínus 3 nebo 3 na mínus 4? ještě se chci zeptat na složené zlomky a jestli nevíte o nějaké učebnici, kde je tohle všechno vysvětlený, předem děkuji :)

Nejlepší odpověď
Bobík147

Umocňování záporným exponentem podle tohoto vzorce: http://upload­.wikimedia.or­g/math/8/a/8/8a89­7000bd65b9c8c3a71bef872b­ddbe.png
Složené zlomky, co s nimi? Ptát se na ně můžeš, ale trošku konkrétněji.
V normálních matematických učebnicích především pro druhý stupeň ZŠ by toto mělo být.