anonym 258

matematická úloha ,zkuste to třeba se zabavite !!

u horské chaty nám trenér řekl: pujdemeli dál tímto tempem 4km za hodinu ,přijdeme na nádraží 45 minut po odjezdu našeho vlaku .ukázal na skupinku ,která nas prave míjela . Ti využívají holí a tak dosahují průměrné rychlosti 6km za hodinu .Na nádraží budou jiz pul hodiny před odjezdem našeho vlaku.Jak bylo nádraží daleko od horské chaty??? Děkuju za odpoved
Doplňuji:
potřebuji pomoci s touto úlohou děkuji moc

Nejlepší odpověď
Pájo

Dobrý trik. Zkusím se zabavit něčím jiným, než tvým úkolem… to bys totiž nepočítal ty a přišel o tu zábavu.
Napiš, kolik ti vychází a můžeme to porovnávat. Do té doby.. adieu.

Další odpovědi
bolak

Aha, já myslel že potřebuješ pomoct, ale zřejmě asi ne. Tak se zabav sám.

peter_4

Ta otázka je jednoduchá, oni jdou 3/2 × rychleji než vy, tedy jim to zabere 2/3× vašeho_času, tedy o 1/3 × váš_čas tam dorazí dřív(3/3 – 2/3); tedy váš_čas (3/3) proti tomu o co oni tam dorazí dřív (1/3) bude mezi sebou trojnásobný (3/3 : 1/3 = 3:1), tedy 3krát tak dlouhý.
rozdíl je jestli se nepletu 75 minut, a pokud vyjádřím vzdálenost v minutách, pak:
při 4km/h je nádraží vzdálené 3/1 × 75minut.

bolak

anonym 258: napiš jakým způsobem jsi úlohu začal řešit a já ti naoplátku napíšu, kde jsi to s tou zábavou přehnal

anonym 258

mám to vypočítané ale nevyznám se v tom , tak prominte . nevim no tak někdo se může nudit tak to mohl zkusit já to myslel dobře .

bolak

tak když to máš vypočítaný, tak napiš jak jsi postupoval :)
já to mám taky vypočítaný mimochodem a vyšlo mi to jinak..

pokud se v tom nevyznáš, tak začni znovu a piš tak aby ses v tom vyznal, a já ti pak řeknu, kde děláš chybu..

musíš se rozhodnout jestli chceš jen výsledek nebo to chceš i pochopit…

anonym 258

tak děkuji za snahu a omlouvám se :)

bolak

neomlouvej se a počítej, je to jedna rovnice o jedný neznámý a vlak jede až za tři hodiny, do ty tý doby snad něco vymyslíš ne? :)

anonym 258

vyšlo mi to 12km tobě?? ..tak prominte že jsem dal zkuste to … potřeboval bych pomoci .jelikož se mi vysledek nezda správný !!

kapka

Teda nevim, ale mě to docela rozesmálo, takže jsem se celkem zabavila. Nebo spíš pobavila. 🙂