Avatar uživatele
anonym 258

matematická úloha ,zkuste to třeba se zabavite !!

u horské chaty nám trenér řekl: pujdemeli dál tímto tempem 4km za hodinu ,přijdeme na nádraží 45 minut po odjezdu našeho vlaku .ukázal na skupinku ,která nas prave míjela . Ti využívají holí a tak dosahují průměrné rychlosti 6km za hodinu .Na nádraží budou jiz pul hodiny před odjezdem našeho vlaku.Jak bylo nádraží daleko od horské chaty??? Děkuju za odpoved
Doplňuji:
potřebuji pomoci s touto úlohou děkuji moc

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4136 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Dobrý trik. Zkusím se zabavit něčím jiným, než tvým úkolem… to bys totiž nepočítal ty a přišel o tu zábavu.
Napiš, kolik ti vychází a můžeme to porovnávat. Do té doby.. adieu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Aha, já myslel že potřebuješ pomoct, ale zřejmě asi ne. Tak se zabav sám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
peter_4

Ta otázka je jednoduchá, oni jdou 3/2 × rychleji než vy, tedy jim to zabere 2/3× vašeho_času, tedy o 1/3 × váš_čas tam dorazí dřív(3/3 – 2/3); tedy váš_čas (3/3) proti tomu o co oni tam dorazí dřív (1/3) bude mezi sebou trojnásobný (3/3 : 1/3 = 3:1), tedy 3krát tak dlouhý.
rozdíl je jestli se nepletu 75 minut, a pokud vyjádřím vzdálenost v minutách, pak:
při 4km/h je nádraží vzdálené 3/1 × 75minut.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

anonym 258: napiš jakým způsobem jsi úlohu začal řešit a já ti naoplátku napíšu, kde jsi to s tou zábavou přehnal

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym 258

mám to vypočítané ale nevyznám se v tom , tak prominte . nevim no tak někdo se může nudit tak to mohl zkusit já to myslel dobře .

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

tak když to máš vypočítaný, tak napiš jak jsi postupoval :)
já to mám taky vypočítaný mimochodem a vyšlo mi to jinak..

pokud se v tom nevyznáš, tak začni znovu a piš tak aby ses v tom vyznal, a já ti pak řeknu, kde děláš chybu..

musíš se rozhodnout jestli chceš jen výsledek nebo to chceš i pochopit…

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym 258

tak děkuji za snahu a omlouvám se :)

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

neomlouvej se a počítej, je to jedna rovnice o jedný neznámý a vlak jede až za tři hodiny, do ty tý doby snad něco vymyslíš ne? :)

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym 258

vyšlo mi to 12km tobě?? ..tak prominte že jsem dal zkuste to … potřeboval bych pomoci .jelikož se mi vysledek nezda správný !!

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Teda nevim, ale mě to docela rozesmálo, takže jsem se celkem zabavila. Nebo spíš pobavila. 🙂

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek