terry

Máte se za dobrého člověka?

Nějakou tu hloupost udělá občas každý, ale převážně?
Doplňuji:
Myslela jsem, že o sobě nějaké mínění má každý.
Někdo jen nechce, aby jiný věděl to, co si myslí.

Nejlepší odpověď
Radak

Snažím se žít podle svého svědomí, proto asi ano. Jestli to tak je objektivně, to musí posoudit druzí. Ale i tak se stihne udělat hloupostí, až hrůza.

Další odpovědi
ReHu

Řídím se podle toho, že nečiním druhým nic, co bych nechtěla, aby bylo činěno mně.
Takže asi ano. I když jsem občas někdy něco nezvládla tak, jak si představuju, myslím, že mám čistý štít.

bobánek

Jestli jsem dobrý nebo ne to musí posoudit jiní.Ja se osobně ze dobrého člověka nepovažuju.

kropitko

V každém je něco dobrého, jen ne vždy dokáže každý z nás své kladné stránky využít. Být dobrý znamená být průměrný, ani zlý, ani hodný. Takže ano jsem dobrá,,,prostě zlatá střední cesta.

venkovan

Komáři a další savé breberky to říkají. Ale já na jejich řeči nedám a snažím se abych alespoň pro ně dobrým nebyl.

Terryle

Jasně, že jo. Jinak by se mi žilo hodně zle… :o/ nemohla bych žít tak, abych se považovala za špatnýho člověka. Dyt to je proti přírodě… :)
Jiná věc je, že jsou lidi svině, kterejm to nepřijde a mají pocit, že jsou dobří. Ale bejt svině a vědět, že jsem svině…?

Elk

Kdo je to vlastně . Dobrý člověk? Jestli jsem vedoucía nepeskuju svoje podřízené, i když neplní svoje povinnosti – jsem dobrej? Jestli zpronevěřím nějaké peníze, kůli tomu, aby se moje rodina mela fajn – vůči rodine- ač o tom neví – jsem dobrej, vůči ostatním ne, jestli dám peníze nadobročinnéa doma týrám ženu, děti, či psa, jsem dobrej? Takže, když si koupím t. odpustky, svědomí se vyčistí a jsem DOBREJ!. Jaká je hranice mezi tím být dobrej a blbej? Jestli je někdo hodný, pozná to na tom, kolik má přátel a jak často a rádi se k němu vrací, je li však hulvát, neurotik, nebo protiva, nemá nikoho.
I skrblík, vrah, zloděj, neurotik, alkoholik a pod. může být v jádru dobrej, takže v tomto náhledu můžu s klidým svědomím říct: Jsem dobrej!

tom004

A neměl by na tu otázku spíše odpovědět někdo kdo mne zná? Říká se, že „vlastní chvála .....“ A hloupostí už jsem pár určitě udělal.

Michal Kole

Já myslím, že svatý není nikdo a že na každého se nějaká špína najde

mosoj

Prosím, ukažte mi někoho. kdo sám sebe považuje za zlého nebo špatného člověka. Naprosto nesmyslná otázka a zbytečné odpovědi.

poa.li

Snažím se, aby to co dělám bylo prospěšné. Svědomí je mi rádcem. Snažím se neporovnávat svůj život s druhými, ale žít spokojeně, klidně a skromně. V pravdě… Převážně tedy ano..

oskar

Já si myslím,že ano,ale to by měli posoudit druzí.