Avatar uživatele
terry

Máte se za dobrého člověka?

Nějakou tu hloupost udělá občas každý, ale převážně?
Doplňuji:
Myslela jsem, že o sobě nějaké mínění má každý.
Někdo jen nechce, aby jiný věděl to, co si myslí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: terry

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, GM, Elk, iceT, poa.li před 4823 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Radak

Snažím se žít podle svého svědomí, proto asi ano. Jestli to tak je objektivně, to musí posoudit druzí. Ale i tak se stihne udělat hloupostí, až hrůza.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Řídím se podle toho, že nečiním druhým nic, co bych nechtěla, aby bylo činěno mně.
Takže asi ano. I když jsem občas někdy něco nezvládla tak, jak si představuju, myslím, že mám čistý štít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bobánek

Jestli jsem dobrý nebo ne to musí posoudit jiní.Ja se osobně ze dobrého člověka nepovažuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kropitko

V každém je něco dobrého, jen ne vždy dokáže každý z nás své kladné stránky využít. Být dobrý znamená být průměrný, ani zlý, ani hodný. Takže ano jsem dobrá,,,prostě zlatá střední cesta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Komáři a další savé breberky to říkají. Ale já na jejich řeči nedám a snažím se abych alespoň pro ně dobrým nebyl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Jasně, že jo. Jinak by se mi žilo hodně zle… :o/ nemohla bych žít tak, abych se považovala za špatnýho člověka. Dyt to je proti přírodě… :)
Jiná věc je, že jsou lidi svině, kterejm to nepřijde a mají pocit, že jsou dobří. Ale bejt svině a vědět, že jsem svině…?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

Kdo je to vlastně . Dobrý člověk? Jestli jsem vedoucía nepeskuju svoje podřízené, i když neplní svoje povinnosti – jsem dobrej? Jestli zpronevěřím nějaké peníze, kůli tomu, aby se moje rodina mela fajn – vůči rodine- ač o tom neví – jsem dobrej, vůči ostatním ne, jestli dám peníze nadobročinnéa doma týrám ženu, děti, či psa, jsem dobrej? Takže, když si koupím t. odpustky, svědomí se vyčistí a jsem DOBREJ!. Jaká je hranice mezi tím být dobrej a blbej? Jestli je někdo hodný, pozná to na tom, kolik má přátel a jak často a rádi se k němu vrací, je li však hulvát, neurotik, nebo protiva, nemá nikoho.
I skrblík, vrah, zloděj, neurotik, alkoholik a pod. může být v jádru dobrej, takže v tomto náhledu můžu s klidým svědomím říct: Jsem dobrej!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

A neměl by na tu otázku spíše odpovědět někdo kdo mne zná? Říká se, že „vlastní chvála .....“ A hloupostí už jsem pár určitě udělal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Já myslím, že svatý není nikdo a že na každého se nějaká špína najde

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Prosím, ukažte mi někoho. kdo sám sebe považuje za zlého nebo špatného člověka. Naprosto nesmyslná otázka a zbytečné odpovědi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Snažím se, aby to co dělám bylo prospěšné. Svědomí je mi rádcem. Snažím se neporovnávat svůj život s druhými, ale žít spokojeně, klidně a skromně. V pravdě… Převážně tedy ano..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Já si myslím,že ano,ale to by měli posoudit druzí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek