Máte s tím také problém s výslovností? Při téhle větě: Tak to prostě chodí, co sis myslel?

Při téhle větě: Tak to prostě chodí, co sis myslel?
nemůžu dobře vyslovit to ,,co sis myslel,, a není mi dobře rozumnět :( v jednom seriálu to řekl jeden pán docela rychle, ale já se vždycky tak nějak zakoktám :D a co vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nechci hned psát jdi k logopedovi. Podle mně bude stačit když budeš sama trénovat výslovnost této věty a podobných výrazů. Vypadá to na cvičení výslovnosti sykavek.
Každý má někde ve výslovnosti nějakou slabinu.

Další odpovědi:

Zlatý

V současnosti mluví lidé velmi rychle. Zkus mluvit pomaleji, přemýšlej nad tím, co řekneš a uvidíš, že to půjde. :-))

Stříbrný

Jak radí mosoj. Natrénovat pomalu a zřetelně vyslovovat a případně se nahrát a poslechnout se.
U nás v kraji se při běžné mluvě může vyskytovat výraz "eslisisvším" čemuž např. rodák od Ostravy vůbec nerozumí. Znamená to "Jestli sis všiml".

Stříbrný

je to pohodová věta, žádný jazykolam...problém bude u tebe...mosoj ti dobře radí...

Zlatý

fo..fo..fo fif myflel...nojóo :-o

Diskuze k otázce

Stříbrný

cochee

suaeda: ten rodák od Ostravy, co nerozuměl "eslisisvším," musel být rozumu mdlého, já tomu normálně rozumím, výraz "esli" namísto "jestli" je běžný i u nás a prodloužení "í" ve slově všim rovněž není problém, "všim" namísto "všiml" používáme rovněž :-)

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.