zvonisek

Máte rádi advent? Jakou adventní neděli preferujete?

Odpovědi
df

První

elkon

Moc to neprožívám.

Drap

žádnou nepreferuji.
K čemu ti takovéto odpovědi , nebo někomu jinému, pomohou?

Filip84

Nemám rád advent, ani svátky konsumu.

Dnešní lidé jsou křesťanští asi stejně, jako Pilát Pontský. Pokání, to ne. Půst? To neví, co to je, a to včetně praktikujících katholíků. Ale napéct 3t cukroví, nakoupit 356 ks Hebelů (a pak brečet, že nemají na topení, že?), které stejně většinou k ničemu nejsou a nažrat se k prasknutí, to jo, to jim jde.

Já jim to neberu, v žádném případě. Jako u všeho: spousta lidí vydělá na tom, že spousta jiných lidí utrácí za krávoviny. Otorhinolaryn­gologická pohotovost obdrží spoustu plateb od pojišťoven za vytahování kostí v krk vražených. A chirurgusové se budou mít na kom cvičit na Nový Rok. A na těch petardách, rachejtlích, ohňostrojích a dělobuších také někdo vydělá.

Akorát mně ta davová hysterie příjemná není. Je šílený provoz, pořád mi někdo nabízí rovnák na ohejbák, a namísto „svátků klidu a míru“ jsou lidé neurotičtí, protivní a překyselení. A završeno je to nocí hrůzy, kdy musím spát s kotem a fenou, protože oni z těch petard, doslova, šílí.

Takže ne, díky, za mne kdyby byl listopad, a pak až ounor, jenom dobře.