jermeister

Máte někdo zkusšnost s kupováním zánovního telefonu?

Chci se zeptat, zda jste někdy kupovali zánovní telefon a co to vlastně znamená.
Doplňuji:
kupoval bych to na pobočce mobilní pohotovsti- tudíž ověřený prodejce :)

Nejlepší odpověď
anonym

Zánovní – není nový, ale ani moc ´ojetý´ (starý, zastaralý, poškozený…).
A – ano, jednou jsem ´jetý´ telefon koupil – a už to nikdy neudělám, tvrzení prodejce (o tom, jak s telefonem bylo zacházeno) nelze ani v nejmenším věřit – a záruka, i kdyby ti nějakou poskytnul, je obtížně vymahatelná.
Navíc při dnešních cenách mobilů není důvod se ´zbavovat´ běžné dvouleté záruky a komfortu nového telefonu.
😉
Snad s jedinou výjimkou – občas lze koupit telefony z předváděcích akcí, výstav, veletrhů apod. – s plnou zárukou a výraznou slevou – to ´se dá´.
Doplňuji:
„Mobilní pohotovost“ je prostě jen bazar s mobily – koupí telefon (od někoho), prodá telefon (někomu).
Sice možná poskytuje nějakou záruku – ale její vymahatelnost je ´obtížná´ – jak třeba prodejci dokážeš, že jsi mobil nenamočil ty, ale předešlý majitel???
O historii prodávaného telefonu nevíš vůbec nic.

Další odpovědi
Kankys

Zánovní je hold už použitý telefon já bych do něj nešel a raději koupil nový klidně nižší model.

iceT

Já měla již několik telefonů z druhé ruky,a vždy všechny fungovaly bez problémů.Ale je pravda,že jsem je kupovala u známého v zastavárně,kte­rého znám již několik let,takže mu věřím.

ivzez

Záleží na tom, co od mobilu očekáváte.

Já mobil používám jenom na volání a pro příjem SMSek
(sama je neposílám, protože se mi na klávesnici mobilu špatně píše).

Dvakrát jsem koupila mobil z bazaru, v obou případech jsem očekávala,
že bude fungovat cca 2 – 3 roky, ale oba dobře slouží dodnes – první
přes devět a druhý přes sedm let.

Budu-li časem potřebovat jiný mobil, obrátím se opět na bazar
(budu znovu hledat co nejjednodušší mobil s minimem jiných funkcí).

McArthur

Ano, kupoval jsem „zánovní“ telefon. Jenže to byl rok 1998, nový stál 10000 Kč a elektronice se dalo věřit. Dnes bych to neudělal, protože nový se dá pořídit ve slušné kvalitě za 3000 Kč, plat mám vyšší a elektronika dnes nestojí za to, abych riskoval neexistenci záruky.

Nevím co je „mobilní pohotovost“, ale není to důvěryhodný název prodejce. Je to klasický reklamní název, který se seriózností nemusí mít nic společného.

anonym

iceT: No jo – ale koupě od známého, kterému věříš, je něco jiného, než koupě z bazaru (obecně).
😉

iceT

To je pravda,proto se s ním kamarádím,ono to má i jiné výhody pro nás oba-já mu dohazuju další zákazníky,on mi sleví při nákupu,skoro cokoli sežene.