zjentek

Máte nějaký názor na altermagnetismus? Jaký?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=FKD_ZCQzFog

Nejlepší odpověď
aliendrone

Je to určitě zajímavé, vidím ohromný potenciál v případě, že se to technicky podaří dotáhnout k praktické aplikaci/ím. Ale…

Nejsem na světě první den, abych poněkud předčasně nadšeně jásal. Ne všechny objevy měly tak hladký nástup, jako zmíněný GMR (kvůli kterému se nám např. fantasticky zvýšila kapacita HDD).

  1. Půjde i o samotné PRAKTICKÉ tech. problémy, které vyvstanou a jejich řešení. Podívej, třeba supravodivost známe skoro 100let – a KDE jsou nějaké slibované „vysokoteplotni supravodiče“? Vždyť i to, čemu tak dnes říkáme funguje max. při teplotách kapalného dusíku a to při ceně materiálu TAK ŠÍLENÉ, že zlato je proti tomu bezcenný šunt. Jistě, pořád dokola slyším o nových „velmi nadějných technologiích“ (jako nanotrubičky aj.), jenže skutečný supravodič, který by fungoval při pokojové teplotě stále NIKDE!
  2. V neposlední řadě jsou zde „zájmy systému“. Typicky využití energie termonukleární fúze. Zvláště dnes TOLIK potřebné (o tom, že spotřeba energie přes veškeré šetření POROSTE nepochybuj). A podívej na realitu. PADESÁT LET disponujeme technologiemi k postavení skutečné fúzní elektrárny, dokonce se začala stavět (experimentální mezinárodní projekt ITER), staví se, staví… A NIC! Termíny se stále posouvají, odkládají a to i vysoce NAD běžné standardy ve stavebnictví (postavit něco komplikovanějšího v plánovaném termínu je téměř ZÁZRAK) a to i když zohledním běžnou žabožroutskou neschopnost (jj, staví to oni 😕 ).

Logicky tě hned z první napadne, že NENÍ NIC, co by mělo mít VYŠŠÍ PRIORITU (kašlat na všechny globální katastrofy, Ukrajiny a vůbec kdesi cosi), bo tady jde o prioritní zájem celého světa/lidstva – a realitou vidíš sám.
(BTW – Čína, která po energii [navíc „čisté“!] z pochopitelných důvodů touží VÍC od projektu odstoupila a začala svůj vlastní, než aby čekala na sv. Emeriku a její spojence).

Nebudu rozepisovat důvody PROČ to tak je, aby Pepa25 nemusel vřískat KONŠPIRÁCE. Někdo si domyslí, komu a proč tento stav VYHOVUJE (navzdory zájmům absolutní většiny), no a jiný se bude radovat z barevných/o­pravených fasád nejen novostaveb. 😕

Takže nebudu předčasně jásat, čas ukáže tak jako tak, co z toho bude (či nebude). Zajímavý dotaz. ☺

Další odpovědi
elkon

Pro nás běžné lidi, to nemá žádný význam.