chatrc

Máte nějaký návrh do knihy?

Chtěl bych napsat knihu (jenom tak pro sebe na obyčejný papír obyčejným perem )Máte třeba nějaký návrh čím by jste začali psát příběh? Pokouším se o to a pořád jsou to nesmyslné věty. Taky pořád vytrhávám stránky z deníku, když se mi to nevede.

Nemáte nějaký návrh? Za Vaše odpovědi budu rád a Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Napsat knihu je hezký nápad, ale nejdříve musí mít člověk nějaký námět, nápad,něco co ho napadlo a má to v hlavě. Něco co ho zajímá, nebo třeba „štve“. Bez námětu a nápadu to nelze. Držím Ti palce, na něco přijdeš. 🙂

Další odpovědi
klumprt

Vymysli první větu a pak pokračuj. Např.:

  • Když František Svoboda vyšel před Spolkový dům, uvědomil si, že dluží svému sousedovi náhradu za poškozenou úhlovou brusku.
  • Léta v Normandii nebývají obvykle tak deštivá, jako bylo to, na jehož začátku jsem zjistil, že mne Judith podvádí se psem.
  • Desátník Sikorski měl být dle zvyklostí pocházejících z dávných tradic americké armády, kdy jednotky George Washingtona se snažily vytlačit červenokabátníky zpět za Velkou louži, dávno povýšen, avšak, jak se domníval nejen on, ale například i jeho nejlepší kamarád desátník McEwan, se kterým se znal již z autobusu, který je vezl do rekrutačního střediska v červenci 1963, nadřízeným nebyl sympatický zejména svojí shovívavostí k drobným, ba nepatrným, nečistotám na závěru jeho pušky M16.
  • Pršelo dlouho.

Drap

Začni velkou výhrou v loterii

ten který je

Když ti někdo bude radit,nebude to už tvá kniha.Zkoušej dál a nikam nepospíchej.

ivzez

Existuje-li i jen nepatrná možnost, že by tvou knihu mohl číst i někdo jiný,
začni češtinou. (Chyby v knihách mi hrozně vadí.)

Já bych začala psát tužkou – měkkou dvojkou nebo mikrotužkou s měkkou tuhou. Začínám tak i s přípravou překladů. Teprve po dokončení přípravy přejdu na pero (používám plnicí, nemám ráda bombičky). A pak to „hodím po počítače“ …

arygnoc

vytvorte príbeh v pár vetách.
napíšte poviedku z tohto príbehu, rozvíjajte ho o zápletky (málokedy v knihe vidíte jednu zápletku či líniu deja), pridajte do príbehu ďalší (súvisiaci) príbeh.

atď.

;-Q