LA MINA

Máte nějaké zkušenosti s chovem sibiřského huskyho? Poraďte prosím.

Jakou má husky povahu?
Potřebuje hodně pohybu?
Neutíká?

Napište prosím vaše zkušenosti ohledně chovu. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Husky jsou většinou velice mírní a poslušní psi. Potřebujíhodně pohybu každý den a soustavně s nimi pracovat. Takže, každý den dlouhé procházky, běh, popřípadě kolo, v zimě lyže. Dají se dobře vycvičit k poslušnosti. Jejich lovecký pud však zůstává stále hodně silný. Jakmile mu zkříží cestu jakékoli zvíře, zapomene na výchovu a dá se do pronásledování. A vydrží to třeba i několik kilometrů. Potom se stává nejlepším zvířetem veverka, která uteče někde na strom a tam psa jsme schopni dohnat.
Pro začátečníky a nezkušené bych osobně toto kráísné plemeno nedoporučoval.

Další odpovědi
terry

Jen bych doplnila Drapa.
Sibiřský husky má raději zimu, než teplo a myslím, že v ČR, i když je tu teplo jen pár měsíců, bude lépe některému plemenu z našeho pásma.

samicek333

Co znám tyto psy, tak jsou přátelští a energičtí. Ano, pohybu potřebují opravdu hodně, vždyť jsou také vyšlechtěni k tomu, aby byli vytrvalí. Utíkat může jakýkoliv pes. Třeba náš zlatý retrívr by měl být poslušný a snaživý a neměl by utíkat. Poslouchat umí jen na vodítku, je to lempl, pokud se po něm něco chce a zdrhá v jednom kuse. Na cvičáku nám říkají, že je to až příliš chytrý a rozmazlený pes. Takže jak si ho kdo vychová, ale zas musím říct, že třeba jedni lidé bydlící poblíž mají huskyho také a ten je pořád na volno, dokonce i když nejsou u něj, tak ho prostě puistí ven a on se pohybuje maximálně v okruhu 50 metrů od brány.

iwrana

Sousedi si po hodně poslušném německém ovčákovi pořídili huskyho.Hodný k lidem,nehlí­dal,honil kočky a slepice,a pořád utíkal a museli ho hledat.Až se jednou ztratil úplně.

Petrovskalui

Máte někdo zkušenosti, které granule a konzervy se vyrábějí z opravdu kvalitních surovin?

Bob2

Jestli chcete pro vašeho psa kupovat opravdu kvalitu, tak z vlastní zkušenosti doporučuji kupovat https://krmivo-brit.cz/cs/brit-fresh-meat, náš pes je opravdu miluje.