ilonka

hasky sibirsky

nas hasky dnes v noci lital s usima dozadu nikde nemel stani a furt dychal s jazykem venku. jeste se nam to nestalo lital sem tam ze zahrady domu chvili lezel a zas vyrazil a furt do kola co mu bylo.pred tim ubehl asi 30km a bylo docela vedro.ma to souvislost.muze mit upal.

Nejlepší odpověď
Lencis

Nejsem veterinář ale takové chování je možné u psů pozorovat při pocitech svědění, bolesti, brnění apod. Může jít klidně o přehřátí, ale např.i o alergickou reakci, která se nejčastěji projevuje právě v oblasti tlapek, podpaží a třísel. Proto pejsek běhá a snaží se svědění z těa vypudit běháním. Příčinou může být jakákoliv látka se kterou přišel pes do styku – rostlinné alergeny, zbytky chemických látek na chodníku nebo vozovce, ale třeba i nejedlá houba v lese. Doporučuju návštěvu veterináře.

Další odpovědi
LuciJe

Pokud je to mladší pes, je možné, že se Vám v okolí hárá fena – u staršího by se takové chování jako reakce z ničeho nic neobjevilo.

alenka901

DOPORUČUJI NÁVŠTĚVU VETERINÁŘE TEN VÁM UŘČÍ PŘESNOU DIAGNOZU A PRORADÍ LÉČBU

Attack-design

mohla ho třeba píchnout vosa, potom se chovají jak blázni

sonice

S hárající fenou bych to moc nespojovala,spíše bych se přiklonila k názoru odpovědi od Lencis,taky záleží na tom v kolik hodin jste s ním byli běhat ,protože sibiřský hasky patří mezi ta plemena u kterých se má sportovní aktivita provádět pouze do 15 stupnů celsia,při větším teple dochází k přehřátí organismu,takže také doporučuji návštěvu veterinarního lékaře.

pepee32

starší pes je opatrnější.