Avatar uživatele
anonym

Měli jste nějaké předky, kteří padli v první či druhé sv. válce?

Doplňuji: Upravuji otázku, aby dávala smysl.
Obr. https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/01/13/20/19/ex­plosion-3080734_960_720.jpg

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, annas, johana 56, Drap, MonkeyKing, marci1 před 2193 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Ano, snáď každá česká, slovenská rodina má niekoho zabitého v oboch veľkých svetových vraždách, prepáčte, svetových vojnách.
ale ten zoznam svojich zabitých predkov si radšej nechám pre seba.

Poznámka: pôvodná otázka: „Máte nějaké předky co padly v první či druhé sv. válce?“ bola lepšia než po úprave „Měli nějaké předky co padly v první či druhé sv. válce?“ kde chýba určenie kto/čo: „Měli nějaké…“ a „Měli jste nějaké…“ sú rozdielné pojmy

„Měli jste nějaké předky, co padly v první, či druhé sv. válce?“

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Už je nemám, protože padli

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Nevím o nikom, jenom můj děda přišel o dva prsty na ruce, když byl v Německu nasazen na práci. Naštěstí nepřišel o nic jiného, takže tady jsem. Jestli předek padl nebo ne, stále ty předky máme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Jen jedna vzpomínka.

Nedávno se Gestas ptal, zda jsme mluvili s někým z 19. století. S tímto příbuzným jsem nemluvila, ale našla jsem později fotografie, které posílal rodině jako pohlednice.

Šlo o několik pozdravů z Itálie, dotyčný bojoval v 1. světové válce na Piavě, vrátil se, jako zraněný brzy zemřel.

Když jsem kdysi byla v Itálii, touto oblastí jsme jeli. . Vzpomněla jsem si, že někdo z příbuzných zde bojoval. .

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Mám předky, kteří málem zemřeli, ale se z vážného zranění se dostali. Jeden v 1. světové válce a druhý v 2. světové válce. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Dědečkův bratr a matka byli popraveni v koncentračním táboře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Drap, aj keď je to smutné, ale predkovia sú všetci, ktorí predchádzali nám dnešným, bez ohľadu na to či sú ešte živí, alebo už odišli do minulosti…
za nami sú už len potomkovia, ktorých predkami sme aj my.

před 2193 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Ano vím,a jsem na své předky také náležitě hrdý. ale po přečtení původního znění otázky mě to hned naskočilo takto. Stejně bych je zde nevyjmenovával, považuji to za soukromou informaci a neni důvod proč to šířit někde na netu.

před 2193 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek