Měli jste nějaké předky, kteří padli v první či druhé sv. válce?

Doplňuji: Upravuji otázku, aby dávala smysl.
Obr. https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/01/13/20/19/ex­plosion-3080734_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
led

Ano, snáď každá česká, slovenská rodina má niekoho zabitého v oboch veľkých svetových vraždách, prepáčte, svetových vojnách.
ale ten zoznam svojich zabitých predkov si radšej nechám pre seba.

Poznámka: pôvodná otázka: „Máte nějaké předky co padly v první či druhé sv. válce?“ bola lepšia než po úprave „Měli nějaké předky co padly v první či druhé sv. válce?“ kde chýba určenie kto/čo: „Měli nějaké…“ a „Měli jste nějaké…“ sú rozdielné pojmy

„Měli jste nějaké předky, co padly v první, či druhé sv. válce?“

Další odpovědi
Drap

Už je nemám, protože padli

Kepler

Nevím o nikom, jenom můj děda přišel o dva prsty na ruce, když byl v Německu nasazen na práci. Naštěstí nepřišel o nic jiného, takže tady jsem. Jestli předek padl nebo ne, stále ty předky máme.

annas

Jen jedna vzpomínka.

Nedávno se Gestas ptal, zda jsme mluvili s někým z 19. století. S tímto příbuzným jsem nemluvila, ale našla jsem později fotografie, které posílal rodině jako pohlednice.

Šlo o několik pozdravů z Itálie, dotyčný bojoval v 1. světové válce na Piavě, vrátil se, jako zraněný brzy zemřel.

Když jsem kdysi byla v Itálii, touto oblastí jsme jeli. . Vzpomněla jsem si, že někdo z příbuzných zde bojoval. .

marci1

Mám předky, kteří málem zemřeli, ale se z vážného zranění se dostali. Jeden v 1. světové válce a druhý v 2. světové válce. 🙂

Kelt

Dědečkův bratr a matka byli popraveni v koncentračním táboře.

led

Drap, aj keď je to smutné, ale predkovia sú všetci, ktorí predchádzali nám dnešným, bez ohľadu na to či sú ešte živí, alebo už odišli do minulosti…
za nami sú už len potomkovia, ktorých predkami sme aj my.

Drap

Ano vím,a jsem na své předky také náležitě hrdý. ale po přečtení původního znění otázky mě to hned naskočilo takto. Stejně bych je zde nevyjmenovával, považuji to za soukromou informaci a neni důvod proč to šířit někde na netu.