kokos23

Manžel má v pr.smlouvě 100kč/h.Při klasické pr. době a 21dnech v měsíci by měl mít na pásce 16800kč hrubé.Má 15000.

Jak to vlastně je.Mám pravdu já nebo zaměstnavatel?Díky

Nejlepší odpověď
arygnoc

záleží, koľko odpracoval.
treba odpočítať prestávky. Tie sa neplatia.

Další odpovědi
pusinka50

Ano, jak se tu praví, pozor na přestávky. Zaměstnavatel je povinný poskytnout po každých 6-ti hodinách půl hodinovou přestávku, ale neproplácí je. je třeba je odečíst z odpracovaných hodin a jak píše terry, na pásce by měly být skutečně odpracované hodiny.

Jikra

Na hutích v nepřetržitých provozech platí z 8hod. prac.směny jen 7 a 1/2 hod.

anonym

co je klasická prac. doba? 40 hod/týden nebo 42,5hod/týden
Doplňuji:
arygnoc, přestávky se sice nepočítají, ale musí se nadělat. U některých profesí se započítává i přestávka do prac. doby. (např. hasiči, ale i jiné nepřetržité provozy)

terry

Na pásce by měl mít napsanou hrub.mzdu, odprac.hodiny, sazbu, kolik a kam je odečteno a mělo by to vyjít.
Pokud ne, optala bych se v účtárně.