jiriii

Mám vrátit nájemnici zálohu od dodavatele elektřiny?

Mám nájemnici, platila za celý rok zálohu na elektřinu. Dodavatel nechtěl platbu za prosinec až únor. S tím že má nájemnice přeplatek. Přeplatek jsem si nechal poslat(smlouva je na mě) a vrátil jsem ho nájemnici. Od března zase od nájemnice přes sipo dodavatel energie zálohu vyžaduje. Mám nájemnici poslat peníze i za období od prosince do února? Mám v tom guláš, komunikace s dodavatelem je hrozná! Nevím zda z přeplatku uhradil i období od prosince do února.

Mám teda nájemnici vrátit peníze za období od prosince do února? Moc díky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

To, že dodavatel nechtěl zálohu je normální, protože si ji vybíral z přeplatku.
Protože jsi však do toho zasáhl ty a nechal sis přeplatek vrátit, vznikl dluh na zálohách.
Protože zálohy platila nájemkyně, je přeplatek její a ty bys jí ho měl vrátit. Naopak, pokud by byl nedoplatek, také bys od ní požadoval doplacení.