Avatar uživatele
Pokročilý

Mam smlouvu s pracovní agenturou, řádně mi srážej sociální i zdravotní. Je nárok na dovolenou i nemocenskou?

Odpracováno mam 95 dní.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

1) samozřejmě, že máte nárok na nemocenské dávky v době vaší nemoci

2) nárok na dovolenou se odvíjí o počtu odpracovaných měsíců
- základní limit (60 kalendářních dnů) máte splněný
(§ 212/1 zákoníku práce)

- protože nemáte odpracován CELÝ rok, tak vám přísluší poměrná část dovolené ve výši 1/12 základní 4 týdenní výměry za každý odpracovaný měsíc
(§ 212/2)

Pokud odhadnu, že zmiňovaných 95 odpracovaných dní představuje cca 4,5 kalendářního měsíce, tak v tuto chvíli máte nárok na 4/12 ze 4 týdnů = 6,5 dne dovolené.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast9h2.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.