Mám šanci se dostat na medicínu bez přijímaček?

Ahoj rád bych se za 3 roky hlásil na medicínu, jsem studentem již 3 roky na 6-ti letém jazykovém gymnáziu ale poslední rok se mi moc nedařilo (průměr 1,5 a 1.83) můžete mi prosím někdo sdělit zda mám ještě šanci dostat se na medicínu bez přijímaček....? našel jsem různé články o podmínkách a většina tvrdí že musíte mít poslední 4 roky i na 1,pololetí(které mi dopadlo na 1,83) minimální průměr 1,2.jinak jsem velmi dobrý student, vynikám téměř ve všem a mám nejlepší logické myšlení ze třídy (IQ).... pro upřesnění jsem z Ostravy takže nejlepší by byli informace z nejbližších medicínách...předem děkuji za odpovědi :) Seby

Odpovědi:

Zlatý

že ovládate jazyky a máte logické myslenie, ešte neznamená, že z vás bude dobrý lekár.
to za prvé.

a za druhé:
prijímačkám sa asi nevyhnete - minimálne pohovoru.

poznám prípad študentky (dnes doktorky po 2. atestácii, RTG), ktorá absolvovala strednú školu so samými 1 bez výnimky a prijímacia skúška prebiehala takto (rok 1984):
dostala dve otázky:
1. dáte si kávu?
2. koľko cukru?

faktom ale je, že prihláška na štúdium bola zaťažená kľúčikmi od nového auta.

Bronzový

Za 3 roky mohou být kritéria pro přijetí na 8 LF v ČR jin (přísnější).
Do přihlášky se vyplňují koncová vysvědčení, ve 4. ročníku 1. pololetí.
K elektronické přihlášce ještě zasíla tištěná přihláška potvrzená gymnáziem (SŠ), spolu s dokladem o zaplacení "zápisného".
Pokud se nezasílají ov. kopie vysvědčení, škola se nedozví, že pololetní průměr byl "horší" :D
Ano některé LF přijímaly uchazeče na všeobecné lékařství do průměru 1,20, někde na zubní lékařství do 1,10.
http://www.sps-tabor.cz/…
Nejvíce přijatých uchazečů bývá na 1. LF UK, ale také nejvyšší počet studentů neprojde "sítem". První 2 - 3 roky bývá největší "odpad" na většině LF.
Na 3. a 2. LF UK v Praze má přijímací řízení 2 - 3 kola.
K přijímacímu řízení se hlásí někteří neúspěšní uchazeči i 2-3 roky po sobě (část míst je vymezena pro studenty ze zahraničí, nejvíce je Slováků).
Dcera měla průměr 1,3, tak musela dělat přijímací zkoušky.
Výborný musíte být v biologii, chemii a fyzice!
Hodně štěstí (to však přeje připraveným) :)!
Doplňuji:
Několik LF bere i letos do průměru 1,20, (teď jsem to zkoukla).
Kromě 2. a 3. LF se žádné pohovory nekonají. Důležité jsou výsledky testů. Na některých školách je správná pouze 1 testová odpověď, na jiných 1 - 4, to musí uchazeč poznat sám :)

Diskuze k otázce

anonym

Bez přijímaček je jediná šance jak se tam dostat, daruj tělo.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2417
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.