mám rozvedené rodiče.jednou jsem mámě řekla že k němu už nechci a ona mu to řekla.prosím o pomoc.jakmu to mám říct

Mám rozvedené rodie mámě jsem jednou řekla že k tatovi už nechci chodit (byli to jen jednou měli jsme strašně velkou hádku kuli nevlastní mámě) ...jednou jsme se s mamou v něčem neshodlia ona vzala telefon a řekla mu to ...jak to mám tátoj vysvětlit

Hlasujte v anketě

Odpovědi:

Stříbrný

prosím pomoc

Určitě si o tom při nejbližší příležitosti s tátou promluv. Měl by to slyšet od Tebe, protože matčin telefonát v takové situaci nemusí brát vážně. Měla bys mu ale říct také to, že to není nápad maminky ale Tvůj vlastní, a hlavně proč k němu nechceš chodit. Kontakt mezi Tebou a otcem totiž určil soud při rozvodu rodičů. Určitě to jde i tak, že se s otcem dohodneš sama, ale přijmout to nemusí. Ať se děje co chce, je to táta a má nějaká práva. V horším případě by musel rozhodovat znovu soud, ten by sice měl brát v úvahu i Tvé přání, ale není to tak jednoduché.

Bronzový

prosím pomoc

řekni mu pravdu jak to je. Nemá cenu si nic vymejšlet, prostě mu řekni, že je situace takováto a že jsi nevěděla, jak to říct. Jelikož tvá mamka vyzradila intivmí věc. Vysvětli mu také, kvůli čemu jsi to řekla doma.

Bronzový

prosím pomoc

nechápu hlasování. Neřešila bych to. Jsi evidentně vnímavější než oni. Nenech si ničit život díky sporům mezi rodiči. Návštěvy jsou určeny dítěti a ne rodičům a jejich problémům. Udělala jsi dobře že jsi odmítla návštěvu za takových podmínek a to že se to otec dověděl je dobře i když jsi to neřekla přímo ty jemu. Nech je oba vykvasit a vysvětluj jen to na co se tě budou ptát a jen pokud to budeš chtít říct. Máš právo nechat si pro sebe svůj názor na jejich zlostné chování a je pochopitelné i pro ně že to není to co od nich čekáš. To otec by měl přijít za tebou a omluvit se že se s tebou hádal a nevěnoval se tomu co skutečně potřebuješ. I za předpokladu že se máte rádi, nemusíš na to reagovat a klidně můžeš vyčkat na usmíření malým dětským dárkem na vánoce. Jsi pro ně také důležitá i když to právě teď nevypadá. Můžeš je mít ráda a nic proto nedělat...je to pořád víc než se hádat a obviňovat kdo za co může. Můžeš je odměňovat svým úsměvem když udělají nějaký vstřícný krok oni a klidně mlčet a nic nekomentovat. Stejně máš dost vlastních povinností a oni se rychleji v klidu uklidní také.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.