SirFisher97

Jak se omluvit rodičům?

Domluvil jsem se s mojí holkou, že se uvidíme v sobotu. Že k ní přijedu do Poděbrad a strávíme den spolu. Já vím, šlo by to odložit, ale.. slib je slib. No a ve středu jsem se s rodiči pohádal, teda spíš oni nadávali mně. Říkali, že mám špatné známky. Já vím, že jsem tu školu poslední měsíc sr*l, ale poslední dva týdny chodím spát ve 2/3 ráno, protože dělám výkresy a prostě všechno proto, aby si známky vylepšil. I to jim asi nestačí. Ano, podělal jsem to, ale dělám něco pro nápravu. A oni i přes tento fakt mi dali zaracha. Resp. máma mi dala zaracha, táta se k tomu nevyjadřoval. No a jak se jim tedy mám omluvit a přemluvit je k tomu, aby mě zítra pustili? Jinak jsem zapomněl říci, že když jsem začal dohánět tu školu, tak jsem si řekl, že budu chodit ven JEN v sobotu, nikdy jindy. Prostě po škole domů, učit se, spát, do školy, atd. Tak já nevím, co jim mám ještě říct, aby pochopili, že mi o tu školu jde a že to nechci flákat. Poraďte prosím. :)

Nejlepší odpověď
Funna

to je těžké…pokud neuvidí žádné konkrétní výsledky, tj. lepší známky, tak je jen „kecy“ asi nepřesvědčíš…takže jim zkus říct přesně to, co jsi tu napsal…(zajímavé, že cizím lidem se svěřuješ lépe než rodičům)…a třeba se ti mamku podaří ukecat…jenže nevím, jak moc je to vážné s tím tvým flákáním a jaké mají oni s tebou zkušennosti, co se slibů týče…

Další odpovědi
anonym

Upřímně vzato bych to udělala obráceně. Slečně bych zavolala a vysvětlila jí, že mám s rodiči problém a odložila rande na další sobotu. Tuto bych sekala latinu a snažila se rodiče přesvědčit, že nejen že je respektuji, ale že také se školou to myslím vážně.

marci1

Jestli je to opravdu tak, že se přes týden snažíš vylepšit známky,tak to zkus v klidu mamince vysvětlit. Bohužel, jelikož nic bližšího nevím, nemohu Ti více poradit. Musíš maminku přesvědčit, že Ti opravdu jde o školu a chceš si známky zlepšit a budeš se snažit.