Mám přítele ve vězení a máme spolu postižené dítě. Je možné na základě toho zažádat o propuštění? Sama mám zdrav. potíže

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Určitě bych to zkusil! Hodně ale asi bude záležet, jestli vašeho manžela propustí, za co vlastně sedí. Jestli to je něco malého, myslím si, že by ho měli pustit. Zkuste napsat i Klausovi o milost.

Další odpovědi:

Zlatý

Záleží na tom , za co byl trest uložen, jak velká část trestu ječtě zbývá. Požádat jistě lze, ale kladné vyřízení nebývá ažtak častá. Dálší možností je požádat o dočasné přerušení trestu.

Zlatý

Jak říkají ostatní, určitě jde o to, za co přítel sedí a kolik si už odseděl. Možná bude záležet i na jeho chování ve vězení.
Napadá mě, že pokud budete dávat žádost o milost nebo o odklad trestu a pokud bude chtít přítel po propuštění pracovat, ať si zkusí orientačně něco sehnat už předem z vězení - třeba jenom příslib toho, že by ho někdo byl ochotný zaměstnat. Já vím, že to není lehký a že po propuštěných vězních se zaměstnavatelé zrovna nevrhají... ale kdyby se mu něco podařilo, určitě by to byl projev snahy o "polepšení" a zároveň i určitá záruka, že se bude snažit vést slušný život. Ono je asi vždycky lehčí nesklouznout zpátky do průšvihů, když máte práci a nějaký peníze..

Zlatý

Vámi zmiňované důvody jsou samy o sobě nedostatečné pro zmiňovanou žádost o propuštění.

Zásadním momentem je délka již odpykaného trestu...,protože v okamžiku, kdy bude mít přítel ´odsezenou´ půlku trestu může žádat o podmínečné propuštění.

A pokud do této žádosti uvede vámi zmiňované důvody a přitom během výkonu trestu neudělal žádnou ´kravinu´, tak by TO mělo vyjít.

btw. s žádostí o milost to samozřejmě můžete zkusit, ale jsem bohužel skeptický :-(

Zlatý

Pokud nejste manželé tak to půjde těžko.Ale zkusit se má vše třeba to vyjde.

Určitě,vzpomeňte na toho cikána,co ho pustili z lochu kvůli dcerce, a ta jeho žádný špatný zdravotní stav neměla a taky nešel do práce,jen byl jako podpora,tak co by to nešlo u druhého.Zkuste a trvejte,že na to sama nestačíte.Trest soud klidně může změnit na podmínku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.