kevka

Žádost o půlku trestu, kdy si přítel může zažádat?

Chtěla bych se zeptat,přítel má nyní nastoupit do vězení na 10měs.,ale běží mu ještě podmínka za jiný trest která mu končí až příští rok,je možné aby si zažádal ve vězení po půlce výkonu trestu o propuštění?Jes­tliže ano kdy si může zažádat děkuji Jana

Odpovědi
standa

Skutečnost, že příteli ´běží´ dva tresty současně, nemá vliv na jeho právo podat žádost o podmínečné propuštění po polovině odpykaného 10ti měs. trestu.

Zažádat si však může až PO UPLYNUTÍ té poloviny trestu, tedy po 5ti měsících.

Osobně jsem však skeptický, že této žádosti bude vyhověno, protože soud bude nejspíš přihlížet (kromě mnoha jiných okolností) i k určité ´recidivě´ , čímž mám na mysli i ten souběžný podmíněný trest.

Moje skepse není podstatná, nechť přítel žádost určitě podá…