ondrej1

Mám povinnost podat daňové přiznání, když jsem měl během jednoho měsíce souběžně dvě brigády?

Během loňského července jsem měl souběžně dvě brigády na DPP. Na první brigádě jsem měl výdělek cca 9300 Kč (zde byl podepsán růžový papír) a na druhé 4500 Kč. Na internetu jsem našel, že jelikož můj výdělek ani na jedné z brigád nepřesáhl 10 000 Kč, byla odvedena srážková a nikoli zálohová daň. Díky tomu by se tak na mě tato povinnost neměla vztahovat. Je to skutečně pravda? Po upozornění ještě dodávám informaci, že jsem student.

Odpovědi
da ny

Pro nedostatek údajů, nelze jednoznačně odpovědět.
Neuvádíte, zda jste pracující nebo student.
Většina studentů si daňové přiznání podává, proto, aby se jim sražená daň vrátila od FÚ zpět.
Někdo počítá každou korunu….. 😉
Na internetu je také vše pěkně vysvětleno a k dohledání.

Pepa25

Ano, nemusíte daňové přiznání podávat. Pokud ho podáte, tak vám vrátí jako přeplatek sraženou daň z druhé DPP (15% z 4500 = 675 Kč).