Rukas

Mám nějakou zvláštní fóbii?

Stává se mi často, že mám pocit, že potřebuji něco udělat ať už je to sebevíc triviální. Prostě, když to přijde, tak to musí být. Třeba se projedu týlem dlaně po notebooku, přejedu loktem o zeď nebo se podívám na spodní stranu stolu bez jakéhokoliv důvodu. Když to neudělám, jsem ve hrozném stresu. Zná někdo něco podobného?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi, ale nemyslím, že ritualizuji. Každá ta činnost přijde náhle a potřebuju ji provést jen v ten okamžik a poté si na to ani nevzpomenu. OCD se mi zdá už trochu vážnější.

Nejlepší odpověď
anonym

Nejde o fobii, ale (zřejmě) počínající obsedantně kompulzivní poruchu (OCD).
___
Rozhodně doporučuju brzkou návštěvu psychologa – nejde o snadno léčitelné onemocnění a čím dříve se léčit začneš, tím lépe.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Tak možná máš jen potřebu si všecko osahat, cítit věci víc intenzivněji.. já zas třeba mám strašně divný chutě… když se maže tabule, tak se mi hrozně líbí, jak je mokrá, že bych si to osahala, nebo když se po ní píše křídou, tak bych tu křídu olizovala a i snědla, a že jsem párkrát neodolala a kousla si, ale pak to zas vyplivla :D nebo se mi líbí osahávat hrubě keramický nádobí, když vidím někde díru ve zdi, tak dloubat klíčem, oloupávat popraskanou omítku a tyhlety úchylky, uíí…

Nazdar Bazar

Není to fobie nýbrž obsese (ritualizovaní) to mám taky musíš něco udělat ať nemáš smůlu.
Doplňuji:
http://www.ce­lostnimedicina­.cz/obsedantne-kompulzivni-porucha.htm

Awe

Já měl něco dost podobného…musel sem být „vyvážený“.Když sem se omylem dotkl levým loktem sloupu, musel sem se vrátil a udělat to i pravým.Občas s tím nešlo přestat.Nebo když sem se podrbal na levé noze musel sem i na pravé na tom stejném místě…Nějak to přestalo samo a už o tom ani nevím :D