Avatar uživatele
zett

Mám nárok na ozz?

Dobrý den, před několika měsíci jsem žádala o invalidní důchod, nebyl mi uznán z důvodu získání pouze 20% a pro první stupeň důchodu je potřeba aspoň 35%. Nyní žádám o ozz, myslíte si, že bych na něj měla nárok i když jsem u Ind získala 20%? Má někdo s tímto zkušenosti a poradil by?

Zajímavá 0 před 87 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Je to možné, ovšem nechápu, k čemu se na to ptáš, když už máš podánu žádost. Prostě: státní erár rozhodne, nebudeš-li s tím spokojena, odvolání se dává místo, nebudeš-li spokojena, bude místo pro žalobu proti rozhodnutí podle ustanovení § 65 odst.1 nebo odst.2 s. ř. s. Nyní je to, snad, předčasné, ne?

Dotace na OZZ jsou tak specifický příspěvek, že odpovědět na Tvůj všetečný dotaz, na základě prakticky nulových informací ve čtyřech řádcích textu, je absolutně nemožné.

Ztrácíš čas svůj i náš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Nárok na osobního asistenta v rámci služby osobní asistence (OZZ) nesouvisí s mírou invalidity. Služba osobní asistance je určená pro osoby, jejichž schopnost zvládat běžné činnosti každodenního života je značně omezena z důvodu chronického onemocnění nebo dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu. Jedná se například o pomoc při osobní hygieně, stravování, při nakupování, komunikaci s okolím nebo při dopravě. Takže pokud se vám zhoršila samostatnost kvůli zdravotnímu stavu, měli byste mít nárok na žádost o OZZ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Na základě toho se to (asi) určit nedá.

Možnost získání OZZ tu asi je – ale netuším jaká. Líp se zeptat tam.
Tu je podstatné info: https://www.cssz­.cz/osoby-zdravotne-znevyhodnene

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Tady Vám těžko někdo řekne ano nebo ne.
O případném nároku na OZZ, rozhodne OSSZ, podle místa bydliště.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek