Rokio

Mám nadváhu, nebo jsem dokonce obézní?

Měřím 178 cm a vážím 89 kg. Mám více svalové než tukové hmoty.

Odpovědi
Filip84

Asi nadváha (podle BMI), ale na to se nemusíš ptát, to si můžeš online snadno spočítat. Pořád lepší, stokrát lepší, mírná nadváha, než podváha, podváha je zhruba stejně nebezpečná, jako obesita II. stupně!

Pokud bys chtěl přesnější výsledky, musel bys k lékaři, změřit tuk, cholesterol, krevní cukr, a tak podobně.

elkon

Hlavně jsi vlezlý, stále zde vnucuješ svoji osobu, nebo rodinu.

zjentek

Dá se s tím žít. Jen budeš zřejmě potřebovat více potravy, aby ses dal vůbec do pohybu. Haré Krišna 🙏

Lotr2008

Tak si aspoň spočti BMI, je to jednoduché. Nicméně nepsal jsi tu nedávno, že vážíš přes sto kilo?

EKSOT123

Filip84– to se mi nezdá, nikdy jsem to neslyšel. Třeba já jsem dlouhá léta míval 78/188, tedy asi nepatrná podváha. Ale dělal jsem celé dny s palicí, a těžkým nářadím + posilování, a k tomu denně naběhal nebo najezdil na kole desítky kiláků ,… a žádné problémy jsem s tím neměl. Ale možná když je někdo hubený bez dostatečného pohybu, nebo přespříliš hubený…? Každopádně myslím, že mírná podváha je lepší než tzv. optimální váha.

Rokio

Lotr: Zhubl jsem. Ujdu denně asi 10 km. V minulosti jsem ale vážil skoro 100 kg.