SteimlX

Mám hru na vista, ale já mám xp a nechci vista, je řešení?

Nějaká emulace?
Doplňuji:
Hmmm… kompatibilita má nabídku pouze na starší systémy ) takže tam mi nic nehrozí, i přesto jsem vyzkoušel, aby se neřeklo, ale stále mi vyskakuje hláška, že mi chyběj 3D directy na visty, stáhnul jsem si 3d directy a pořád to samý, jedná se o mortal kombat 9 na PC, není možný najít jenom nějakou součást, utilitku, kterou využívá zrovna ten MK 9 na vistách a přetlačit na xp? chápu, že standartně to prostě nemá jít, ale náhoda je blbec a třeba zrovna někdo z vás ví o nějakém způsobu třeba zrovna u týhle hry..
díky za snahu všem))

Nejlepší odpověď
Zbynas

tencosepta a Matesax. On píše, že chce hru na novější systém spustit na starším, ne naopak! To nelze. Hru lze zpětně zkompatibilnit na novějším systému pro starší, to ano, ale ne naopak! To, že pan tencosepta rozjíždí hru pro DOS na Win 15, je normální. Ale obráceně to prostě nejde! Když jsem to takhle přehnal, už chápeš? Chápeš, že hru pro Win 15 nespustíš na DOS? Pak ani hru pro Win Vista nespustíš na XP, to je to samé, jen není takový rozdíl …

Další odpovědi
anonym

Prvně to zkus jen tak. Pak režim kompatibility. Počkám až napíšeš, zda a v čem přesně to selhalo.
Doplňuji:
OK, vyplácám možnost následně správně poradit. Jsem programátor již sedmým rokem. Od strojového kódu po dotazovací jazyky. Vím toho tedy o spouštění programů skutečně moc. Nebudu to vysvětlovat neznalému – ztráta času. Ano – je možné spustit i hru pro novější OS na starším!

ivzez

Nejblíže pravdě je Zbyňas. Bez dodatečných úprav
systému se hru pod Windows XP rozběhnout nepodaří.

Podařilo se mi kdysi sice rozběhat pod Windows ME
programy určené pro Windows XP, ale chtělo to úpravy,
do nichž by se měl pouštět ten, kdo tomu rozumí.

Odhaduji, že i některé programy určené pro Windows Vista
se podaří rozběhnout pod Windows XP,
ovšem těžko říct, jestli se to podaří právě s touto hrou.

tencosepta

Já hry pro Win 7 rozjíždím na Win 8.1, jestli ti to nehodilo error tak by ti to mělo normálně jít.

SteimlX

this game requires direct3D 9.0c on windows vista and above