icurusL

Mají všichni věřící tak vymyté mozky?

No, zdá se, že asi budu muset.

Nejlepší odpověď
gecco

Jak je „tak“???
😁
Mnoho vzdělaných a chytrých lidí bylo a je věřících… A naopak…
A stejnětak žije spousta vypatlaných ateistů… A naopak…

Další odpovědi
ten který je

Na to musíš přijít sám a ne aby ti tu někdo psal své názory.

bolak

Nejen děti mají rády pohádky.

A nebo se můžeš přiklonit k té druhé variantě, kterou dobře vystihuje filmový rozhovor dvou vožralých feťáků, kde je to i logicky vysvětleno:

  • tý, myslíš že bůh vopravdu je?
  • no podívej, kdyby nebyl, tak na co by bylo všude tolik kostelů?

marci1

Každý ať věří v co chce, ale musí být splněna podmínka, že bude ostatní víry tolerovat a nebude se chovat tak, že jen jeho víra je jediná a kdo ji nevyznává, tak je špatný člověk a dokonce potom dochází i k tomu nejhoršímu chování. Nemohu to ani pojmenovat a popsat. ☹ Důležitá je tolerance a láska ke všem lidem, ať je jakékoliv vyznání, víry ap. 🙂

anonym

Všichni né,je dost věřících,kterým to myslí,ale taky dost těch ,kterým to nemyslí skoro vůbec.
Kdyby nebylo věřících,tak by nebylo ve světě tolik zla a válek.
Každá víra sebou přínáší hrozby a války.

led

Nie, to majú len tí, čo nechcú iným priznať právo na vlastné názory, bez ohľadu na náboženské presvedčenie. Teda aj ateisti.

zjentek

mno- „vymyté“ ..spíš neměli to štěstí dostat od boha „vlastní“ ..což byla zase hovadina boha, dát některejm jejich vlastní ..to musel bejt v těch momentech nalitej, že byl sám proti sobě

klumprt

Tak vymyté mozky jako kdo?

Podle mě každý věřící má nějaké větší či menší dogma. Ateista žádné dogma nemá. A dogma se dá popsat jako vymytí mozku.
(Zjednodušeně řečeno. O výše uvedeném se stále vedou spory plné slovíčkaření. Tohleto je můj spatra vyložený názor.)

lexx

vole