bolak

Mají úřady práce nějaké bonusy pro firmy, které zaměstnají jejich dlouhodobě nezaměstnané rekruty?

Myslím tím když je někdo na úřadě práce třeba 2 roky, a má specializaci nebo vzdělání díky němuž je prakticky nezaměstnatelný (za tu částku kterou by mu museli dát), tak jestli třeba nabídne ÚP nějaké firmě na něj cosi jako „žrádelné“, prostě že pokud ho ta firma vezme, tak třeba 1/3 platu na něj bude té firmě dávat pod dobu 6 měsíců Úřad práce, a dalších 6 měsíců potom už třeba jen 1/4 platu, a po roce už nic. Prostě tak aby se to vyplatilo všem, nezaměstnaný bude zaměstnán, firma dostane zaměstnance na němž ušetří 1/3 jeho platu a úřad práce udá nezaměstnatelného zaměstnance a navíc ušetří (i přesto že na něj bude rok přispívat) peníze na podporu v nezaměstnanosti a pojištění. Nezaměstnaný zase dostane šanci (alespoň na 1 rok) a možná že za ten rok by pak přišlo zaučovat nového zaměstnance dráž, než si tadytoho nechat.

Nejlepší odpověď
briketka10

Ano je to tak, většinou firma zaměstná pracovníka
na dobu určitou po dobu 3 měsíců, aby ho mohla
bez udání důvodů vykopnout a celou dobu bere od
ÚP 8,000,– Kč a pak si najme jiného jednu takovou
firmu znám v Pardubicích praktikuje to takhle už léta.

Firma tomu říká, že je to doba zkušební :OO
Doplňuju :
A víš co je nejhorší, že já jsem nezaměstnaná a ÚP
mě tam už asi 4× poslal no nejsou oni " kr........."

Další odpovědi
lexx

ano, mají, bohužel se to zneužívá…po vyčerpání příspěvků zaměstnance (někdy) propustí a vezmou z ÚP nového, opět se státní dotací a divadlo se opakuje, všichní to vědí a mlčky tolerují, někdy později vezmou i stejného ucházeče a zase s dotací, no je to Kocourkov český jak v pohádce

kolegu vyrazili z místa, velký závod, důlní podnik, 2 měsíce si pobyl doma a pak mu zavolali či nechce opět nastoupit, do stejné firmy, na stejnou pozici jak dříve ale ! za nižší plat a se státní dotaci, samozřejmě, případ nikterak ojedinělý, to je paranoje bez obdoby v civilizovaném svě­tě

gecco

Jo jo, říká se tomu „Společensky účelná pracovní místa“…
Příspěvek je poskytován až na 9 měsíců a až do výše skutečných mzdových nákladů, absolutní výše je odstupňována podle délky evidence uchazeče, jeho věku (etc.) v rozmezí 12 – 18 měsíčně…

ReHu

Myslím, že ten, kdo třeba 2 roky nepracuje, už ztratil veškeré pracovní návyky.
Teoreticky by měli být všichni spokojeni, ale praxe ukazuje něco jiného.
Po 2 letech se nezaměstnanému již moc dělat nechce. Prostě si zvykne na ranní poleženíčko, dopolední pohodu, kafíčko a šlofíček po obědě, odpolko něco doma, pokud nějaké doma mám, udělá, pak večeře, i když chudší, mezi tím pivko, vínko či panáček, .....

A jak píše lexx, je naprosto pravda. Vím že zaměstnavatel nabídl takovému pracovníku „odstupné“ na ruku, když odejde dohodou.
Protože peněz neměl nazbyt, nabídku přijal, ovšem vzhledem k tomu, že z místa odešel sám, měl pak problémy s novým umístěním.

briketka10

Firma se jmenuje JP kontakt pro toho kdo bydlí v
okolí Pardubic bych jen chtěla varovat zaměstnávají
sice občany jen s ČID, ale i tak jsou to podvodníci !!