bolak

Mají právo bezdomovci na sociální dávky?

Bez ohledu na to jestli platí nebo neplatí pojištění, mají dluhy nebo si nehledají práci, mají alespoň právo na to životní minimum 3410,– nebo kolik to je?

Takže přijde-li bezďák na úřad práce nebo na sociálku a řekne že nemá z čeho žít a nemá kde bydlet, na co všechno bude mít nárok?

Nejlepší odpověď
Edison

Sociální dávky jsou nejrůznějšího typu. Životní minimum není dávka, ale číslo, od kterého se další výpočty odvíjejí. Nárokovost různých dávek pak určují zákony a vyhlášky.

Další odpovědi
ivzez

Podle zákona není v hmotné nouzi člověk, který nepracuje, nebo který
se nesnaží práci najít (který není ani v evidenci uchazečů o zaměstnání).

autacek

Mají.

nyjono

Jesli mají prãvo, to je otázka na dlouhou diskuzi.
Vím, že ty 3 tis berou. To jim na ubytovnu a pár lahváčů stačí.