Zlatý

Mají ještě stále smsky 160 znaků?

Už dvakrát jsem napsal zprávu z mobilu, ani ne 100 znaků, a pokaždé se mi to rozdělilo do dvou zpráv. Mám něco blbě nastavené v mobilu a nebo se to nějak za ta léta změnilo? Byla to moje první a druhá smska po nějakých 6 letech.
----
gecco: je to přesně tak jak píšeš, napsal jsem zkušebně 70 znaků (mgmgmgmgm..) a když jsem vložil jako poslední znak "ň", rozdělilo se mi to do dvou zpráv, a když jsem ho smazal a pokračoval ve znacích bez diakritiky, nechalo mě to napsat ještě 90 znaků..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Je to jednoduché...
SMS může mít max. 160 znaků, ale pokud se v ní vyskytne aspoň jeden znak s diakritikou, zkracuje se délka na 70 znaků (jde o jiný standard)...
Na druhou stranu - telefony umí delší SMS (některé až, tuším, 5x 160) - při odeslání ji rozkouskují po 160 znacích (a i zaplatíš, jakobys poslal více zpráv), po přijetí ji telefon zase ´složí´...

Další odpovědi:

Stříbrný

No právě rozdělilo kdyby to nemělo 160 znaků tak ji neodešleš :-)

Bronzový

Tohle se mi stalo před pár lety s prvním chytrým telefonem ... automaticky přidával diakritiku a zpráva je kvůli tomu větší, než kolik má znaků = dojde k rozdělení. Jinak délka 160 znaků platí stále.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

odik, gecco: aha, tak to bude ono, já píšu s diakritikou a dřívější mobil ji ještě neměl

Zlatý

gecco

Tak si ji - případně, vypni...
;-))

Zlatý

bolak

to jde? tywe, to jsou zas novinky.. kde to provedu?

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.