AAksa

Má zaměstnavatel povinnost mít trezor na pracovišti?

Dobrý den, když manipuluji s velkou hotovostí, kde je riziko krádeže (vlak), je povinnost zaměstnavatele vybavit trezorem/uzamy­katelnou skříňkou prostory na úschovu?

Nejlepší odpověď
ivzez

Neformulovala bych to jako povinnost mít trezor na pracovišti,
ale shodně se zákoníkem práce jako povinnost vytvořit zaměstnanci
podmínky k práci se svěřenými hodnotami.

Máte-li se zaměstnavatelem uzavřenu dohodu o odpovědnosti (tzv. „hmotnou odpovědnost“), je zaměstnavatel povinen Vám vytvořit vhodné podmínky.

Pokud Vám vhodné podmínky nevytvořil, upozorněte jej na nedostatky písemně,
převzetí si nechte potvrdit na kopii upozornění. Nenapraví-li zaměstnavatel situaci do 14 dnů, můžete od dohody o hmotné odpovědnosti odstoupit.

Doporučuji prostudovat zákoník práce, část 11.

Zdroj: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262

Další odpovědi
Drap

Zřejmě nic takovou povinnost zaměstnavateli neurčuje. Mělo by to však být v jeho vlastním zájmu.