(O_o)

Má vliv barva IPS displeje na spotřebu?

Zdravim portrbuju radu mam mobil LG G3 s IPS displejem a nejsem si jisty jestli barva jednotlivych bodu ma vliv na spotrebu energie. Vim ze u OLED je tomu tak ze jednotlive body ktere jsou cerne se dokazi zhasnout. U meho displeje to tak neni, ale i tak me zajima kdybych bych mel mobil plny energie a jedou bych ho nechal svitit s bilym displejem a pote provedl pokus s cernou barvou jestli by se vydrz baterie zmenila nebo barva nema vliv a cele to je zavisle pouze na jasu displeje. Za rady dekuju

Odpovědi
zelí

Rozdíl je v tom, že OLED displeje nemají podsvícení. Rozdíl u různých barev i IPS bude minimální.

cochee

IPS displej je LCD. To znamená, že je tam zdroj světla (nějaká „bílá“ LED dioda nebo diody), který svítí stále stejně a aktivní LCD vrstva pouze propouští či nepropouští toto světlo k oku uživatele. Nastavení jasu displeje ovlivňuje svit toho zdroje. Tvá druhá hypotéza je správně („…barva nema vliv a cele to je zavisle pouze na jasu displeje.“).