Má více času ten, kdo se nezajímá o to, jaký je právě čas?

V dávné minulosti lidi měli více času, protože nesledovali, jaký je čas nebo jaké je datum v kalendáři.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
led

Jiná odpověď

Táto otázka ma akosi prinútila zdvihnúť zrak a pozrieť na hodiny. To je už toľko? A aký deň je dnes?
Pamätám, akoby to bolo včera… len nedávno Betlémska hviezda (alebo to bola iná?) navštívila kdesi malé dieťa so zvesťou o troch kráľoch, krátko na to Cyráno z Beržeraku vzhliadol k Mesiacu, včera zahučali motory k nebu vzlietol medzihviezdny posol,
čo je to čas, dátum? To je určenie úseku života, prípadne aj s jeho bodmi Zastavení medzi bodom Začiatku a bodom Konca

Syd

Ano

paul1

Ano

da ny

Jiná odpověď

Času má/měl stejně, jako my.
Tím, že ho neuměl, nemohl nebo nechce, nemusí sledovat, jeho dny ubíhaly ve větším klidu a menším stresu. Beze spěchu.
To v závislosti na době, ve které žil a jeho původu.
Jeden čas prolenošil, promarnil, prohýřil, užil si ho a také prospal.
Jiný pracoval/dřel do úmoru. Od rána do večera a mnohdy s poloprázdným/práz­dným žaludkem, upadl na pár hodin do spánku.

Dnes je to, v v mnoha společnostech , více o tom, kolik si člověk naloží/nechá naložit na svá bedra. Za čím vším a proč se „žene“. Co musí vykonat, pro kus žvance a případnou střechu nad hlavou 😉
A jak si umí/může zorganizovat práci a čas na ní. Čas na odpočinek, zábavu a relax.

elkon

Jiná odpověď

Času má každý tolik, kolik si udělá. Zdá se, že Kouboviny jsou tu zase. Už jen chybí ten trapný web.