mosoj

Má vesmír nějaký smysl ?

Doplňuji:
Když určitě, tak jaký ?

Nejlepší odpověď
Alesh

Otázka je to zajímavá, o tom žádná. Smysl nepochybně nějaký má, ale obávám se, že je nad schopnosti běžného smrtelníka, to alespoň částečně uhodnout, čili se o to ani nebudu pokoušet. Více se zaobírám myšlenkou smyslu vlastního či lidského života. A musím říct, že jsem toho zatím též mnoho nevybádal. 🙂

Další odpovědi
briketka10

mosoji,
já si furt říkám, že jsme jen pouhé ta malá
smítka v tom velkém vesmíru a že ten tady
bude stále, až my tu nebudem :(

fcoop

Zcela zásadní – kdyby neexistoval,ne­existovaly by ani ani Odpovědi.cz.

badisko

Spise ne nez ano …ve vesmiru prevlada chaos a niceni a nasledne tvoreni aby to casem mohlo byt zese zniceno .. to jen clovek se svymi slozitymy povahami za vsim hleda nejaky smysl…smysl toho a onoho ..smysl zivota.. ikdyz se mi osobne obcas i zivot jevi jako nesmysl..:D..vesmir nema smysl on proste je ..nebo mozna je smyslem vesmiru byti..
Doplňuji:
alesh ..no ja bych rek ze smysl zivota jedince bude individulani …ale pro lidsky druh by to melo prece byt splodit novy zivot predat sve geny ..vychovat dite a zemrit jak jsem rikal proc za vsim hledat smysl…zivot nevznika z nezivych veci …ale i po smrti je neco dal …tak napriklad zemre clovek toho daji do zeme a tim clovekem ze zacnou zivit cervi temi cervi dalsi zivocichove a tak premeni uz nezivou tkan na energii toho zivocicha sni dalsi zivocich a porad dokola a ikdyby se to nakrasne zastavilo a ten tvor umrel starim bude se to zase opakovat nehlede nato ze tu hmotu zuzitkuje taky trava strom atd…takze vlasne kdyz by se to vzalo takto tak ..zivot nekonci pouze se transformuje ..a je vecny jen v jine forme…ale to jsem daleko odbocil…

Funna

má to, že žiješ nějaký smysl? pokud si odpovíš ano, tak už víš nač je ten zbytek kolem tebe vč. vesmíru…

david22

určitě
Doplňuji:
velký

kemo

Když jsem proboha někdo dáváte otázky,tak budte konkrétní.
Co to je za otázku " Má vesmír nějaký smysl?"

Doplňuji:
Pro tazatele: Bud konkrétní. Jinak je toto založené vlákno úplně k ničemu.

anonym

no dobre, a keď nemá, tak čo?
proste je.

cochee

A kdo my jsme, že si vůbec dovolíme uvažovat o tom, jestli veličina několik řádů nad námi má smysl?

mosoj

Otázka smyslu života zde již byla několikrát diskutováná. Proto se o ni nezmiňuji, ale podle mého názoru to bude spolu souviset.
Ano souhlasím. Otázky to jsou na kebuli !!!