Pokročilý

Má tato tuhá zima vliv na množství parazitů a škodlivých zvířat (klíšťat, komárů...) v následující sezóně?

...případně má vliv na jejich potenciální škodlivost (přenos nemocí)? Někde jsem četl, že po mrazivé zimě by mělo klíšťat a komárů méně, a pořád mi to vrtá hlavou. :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Biologové tvrdí že se výskyt sníží. Uvidíme, počkáme si na slimáky a klíšťata. I když u těch klíšťat si tolik jistý nejsem. Jejich hostitely je zvěř a myši.

Další odpovědi:

Zlatý

Myslí že to neni pravda. Záleží spíše na tom , jak je teplo a vlhko na jaře a v létě.

Zlatý

Tyto miláčci přežijí i větší mráz bohužel.

Bronzový

Vliv to má na veškeré organismy. Pokud je teplá zima, tak přežívají různé cizopasné houby a plísně bez přerušení vývoje a to má pak vliv při napadení různých plodin. Také to má vliv na různé slimáky komáry apod. Záleží právě jak hluboko promrzne zem. V ní organizmy zahynou.

Vliv to má i na člověka. Kolik je jich umrznutých. Uděláme si doma teplíčko a přežijeme. Bezdomovec co není řádně zateplen zahyne a také opilý člověk rychleji promrzne a umře.

Bronzový

Holomrazy asi zahubí kůrovce.Mělo by být teoreticky méně lýkožrouta.Bohužel.Umře chudáček malý a já budu bez práce.Amen.

Stříbrný

Těch bude nejspíš míň, i když - poznejte to :)
Ale slyšela jsem v TV, že bakterie a viry takovéhle mrazy akorát konzervují...:(

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 648
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.