Senses

Má smysl žít?

Zdravím vás.
Má ještě smysl přežívat v tomto světě?

Je mi téměř 20 a do teď jsem neměl ani jediný vztah.
Všeho čeho jsem dosáhl jsem se většinou z finanční tísně musel vzdát.
Všeobecně spíš nevycházím ven jelikož si tam s nikým nepopovídám.
To je způsobeno častým stěhováním a tím, že jsem silně introvertní typ.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi… Nejspíše jsem opravdu jen „chudák co chce pozornost“.

Ale i tak děkuji.

Nejlepší odpověď
dudu

Jen pro ten dnešní den stojí zato žít.......

Další odpovědi
arygnoc

život nie je, bohužiaľ, donášková služba, že si niečo objednáte a donesú vám to.

skôr sa podobá archeológii – chce to hľadať, hľadať, často neúspešne, ale keď sa zadarí, tak ten nález potom stojí za to.
keď budete celý život kopať na jednom mieste, šance na nejaký poriadny nález sa zmenšujú – ale ktovie, práve tam môže byť poklad.
takže každá rada ťažká.

skúste to ako ženká – keď má mindráky (z čohokoľvek, z rozchodu, z vyhadzova, z vyrážky, menzesu, … [srry dámy, odpozorované zo života]), kúpi si novú kabelku, zmení účes, zájde do cukrárne – proste urobí zmenu.
tak skúste zmenu.
akúkoľvek.

vzdať sa môžete kedykoľvek.

;-Q

anonym

Každý člověk má své místo na tomhle světě,určitě má smysl žít,myslím,že máš ještě vše před sebou.
Jsou lidé co jsou sami celý život a on má pro ně i přesto velký smysl.
Doplňuji:
Máš pro koho žít?Pokud ano,tak to stačí,na sebe nekoukej,buď sám lidem nápomocen.
Najdi si dobrého koníčka ,co tě někam povede,nebo kamaráda,kamarádku.

nnn1

Ať je situace sebehorší, má smysl žít dál:

  1. Situace se může změnit k lepšímu (třeba když ne nejméně očekáváme)
  2. Existují lidé, na kterých na Vás určitě záleží.
  3. Existuje odborná pomoc (možná trpíte depresí, u které bývají myšlenky na sebevraždu), proto by bylo vhodné vyhledat psychiatra (není to slabost být duševně nemocný)
  4. Mnoho lidí mají (třeba i podobné) problémy a i když je někdy napadlo, že by bylo lepší nežít, nespáchali sebevraždu.

    Příklady z Bible věrných Božích služebníků: Mojžíš (4. Mojžíšova / Numeri 11:15); Elijáš (1. Královská 19:4); Job (Job 3:11)

  5. Existuje naděje do budoucnosti obsažená v Bibli. Ve Zjevení 21:3,4 se píše: " Na to jsem slyšel silný hlas z trůnu, jak říká: „Pohleď, Boží stan je s lidmi, a bude s nimi přebývat a oni budou jeho lidem. A sám Bůh bude s nimi. A setře jim každou slzu z očí a smrt již nebude a nebude již ani truchlení ani křik ani bolest. Dřívější věci pominuly.“" U Izajáše 65:21–25 je mimo jiné řečeno: „Nebudou se lopotit zbytečně ani nebudou rodit pro rozrušení… A skutečně se stane, že než zavolají, [Bůh] odpoví; zatímco ještě budou mluvit, [Bůh] uslyší.“

    Další povzbudivé verše: Žalm 37:10, 29; Izajáš 33:24

Pokud se chcete dozvědět např. proč dnes jsou „kritické časy s nimiž je těžké se vyrovnat“ (2. Timoteovi 3:1), či proč věřím, že se sliby obsažené v Bibli splní, můžete se mě zeptat v soukromé zprávě.

tony2412

každý by si měl najít smysl života,třeba až se oženíš a budete mít děti,tak ten smysl najdeš,na každýho padne občas deka a pochybuje o životě,ale věř,že někteří jsou na tom mnohem hůř a přesto bojujou,ale to taky záleží na povaze…
Doplňuji:
někdo hledá smysl života celý život,ty jsi teprve na začátku tak bojuj,určitě to stojí za to!!!!!

midlajs

Ja jsem pro rust sve osobnosti. Je Ti tak malo, ze se muzes jeste zmenit! A nehraj si na obet. Obet delame sami ze sebe a ne okolni svet.

marci1

Jestli chceš žít život, který Tě bude uspokojovat a budeš se cítit dobře, začni u sebe. Ono nemá ani tak cenu hledat smysl života, máme přece možnost svobodné volby. V každém okamžiku se můžeme vědomě rozhodnout co řekneme, co uděláme, co bude v dané chvíli smyslem našeho života.
Jestli máš představu, že smyslem života musí být něco ohromujícího a velkolepého, tak se jí hned zbav. Nikde přece není stanoveno či uzákoněno, co je nebo není dostačujícím smyslem života. Je jen na Tobě, jak a pro co se rozhodneš. Neber se tak vážně a začni brát život jako hru. S radostí, humorem, lehkostí a nadhledem jde všechno snáz. Jaké si to uděláš, takové to máš. 🙂
Co víš, co Ti život teprve v budoucnosti dá ? Třeba krásný citový vztah, dobrého kamaráda, hezký život a za nějakou se budeš ptát : Proč jsem měl pocit, že život jen přežívám, když je tak život krásný a stojí za to žít ! 🙂

Doplňuji:
K doplnění : Nejsi „chudák co chce jen pozornost“. Nemysli na minulost, moc si nepředstavuj budoucnost, žij prostě dneškem a čekej, co hezkého Ti budoucnost přinese a to si piš, že přinese ! Ahoj 🙂

zjentek

Sensesi, život smysl má, bo se furt smyslně rodíme, i když tě částěčně chápu- já se kvůli peněz musel vzdát taky všeho ..a to jenom proto, že mám bujnou představivost bez hranic ;q
Doplňuji:
buď v klidu, to jsme všichni ..fčetně toho, kdo to tady založil ;q

Awe

Myslíš si že jsi jediný?Na světě je x miliard lidí a mají větší problémy.A všichni bojujou. Když se na tohle musíš ptát tak chceš jenom pozornost?! Zákon jungle platí i dneska…Buď bojuj nebo pojdi!

Mirdas

A co Vás baví ?
Najděte si opravdu koníčka jako je četba knih, sport, příroda a podobně.
Věnujte se tomu o své volno hlavně mimo svůj domov a sám uvidíte že se brzy seznámíte s někým kdo má stejné zájmy.

Žít smysl má, neboť nikdy nemůžete vědět co vás krásného druhý den potká a že máme i nepříjemné zážitky ?
Bez nich by jsme ty hezké nerozeznali.

Reezo

Já bych na to řekl, že každý je tvůrce svého štěstí sám. Pokud nejsi šťastný hledej chybu u sebe a zkus ji nějak napravit či změnit. Je také třeba se zamyslet nad lidma, kteří se mají daleko hůř.
Musíš vzít své koule a svůj život pevně do rukou a stanovit si co chceš v životě dokázat a jít si za tím. Pokud nechceš být sám, tak budeš muset překonat svou introvertní povahu.
Lidi nečtou myšlenky a čekat na to až nějaká příjde až k tobě domů je celkem nereálné. Všechno je to o psychologii. Přál bych ti, aby jsi našel lásku na celý život, jinak láska může dost bolet.

Caldecott

mas krizi,
to je pro nekoho ve dvaceti normalni,
dej si flasku whisky
😉

Nevíteto?

To není tak zlý, zkus psychologa 🙂

Pepa25

Ještě ani ne dvacet? V té době jsem také za sebou neměl jediný vztah …

nnn1

setapouch:
Vidím, že podle Vás lidský život nemá hodnotu, jinak by jste se snažil přesvědčit i neznámé lidi o jeho cennosti. Máte opačný postoj než Bůh, který se zajímá o každého jednotlivce a záleží mu na životě všech (Matouš 10:29–31; 2. Petra 3:9b).

setapouch

Já si lidských životů velice vážím, proto jsem toto individuum požádal, ať nikoho nevyleká. „Neváží si života, nezasluhuje ho.“ (da Vinci)

zjentek

Jugar: velmi správně, nominace. Musel jsem tu pochvalu napsat, jelikož mne zaskočilo, že´s tady moudře odpověděl.

anonym

Já tu odpovídám jen velmi moudře,díky za pochvalu,ale já jí nemohu opětovat u tvého kakaa,to mě zase dostalo.

zjentek

nemůžeš se přeci nasrat u každý otázky, na kterou neznáš odpověď

rigormortis

A v čem vynikáš? Co tě baví?Čeho jsi se vzdal kvůli penězům?