dgfdgf

Je někdo kdo zná svůj rodokmen až daleko do minulosti, třeba až do starověku?

Žije dneska potomek třeba Caesara nebo Ježíše? Kterej rod je/byl nejdelé žijící? Přemyslovci žili min 5 století.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nevím, kolik měl Ježíš dětí. Z české šlechty to mohou být např. Černínové, jejich rodokmen sahá do konce 12. století.

Genealogie je celoživotním koníčkem mého táty, věnuje se tomu několik desetiletí. Rodokmen naší rodiny sestavil do roku 1621. Tam ztratil stopu, ale stále pátrá dál.

Další odpovědi
štamgast

Tak určitě to budou nějaké šlechtické rody, které to znají opravdu hodně do minulosti.

ten který je

Byl by to veliký úspěch se dostat takto daleko.Ve většině případů stopy končí v období třicetileté války.

Šidlo

nooo.....rodinu by ste vypátrali, ak by ste mali prístup k X hrobom po celej európe a milióny eur na testy DNA

žiť môže potomok hocikoho…a ide vám len o meno, alebo o gény? lebo koľko kukučích/adop­tovaných detí vychovali už aj králi.....koľko ľavobočkov získalo uznanie a teda aj meno+majetok…viete, no…kroniky sa aj mýlia/ klamú

ale berte to tak: vždy je možnosť, že vlastní súrodenci majú 0% spoločných génov…potomok musí byť asi priamy…dieťa s vlastným rodičom má 50% génov, so starým rodičom max. 50% génov.....

predstava že gény sa presne bez mutácie prenesú cez 20 generácií…nó

to už skôr verte kronikám a tomu, že vaši predkovia boli verní a nekradli deti 🙂

randejl

Ježíš děti neměl, nevím kolik ti je let ale tohle by si mohl vědět.