Avatar uživatele
dmatejek777

Má právo učitel ,,přetahovat" hodinu?

Nemyslím z morálního hlediska, ale z právního.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, briketka10, anonym, marci1, crissi před 3998 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pokud stále platí školský zákon o délce vyučovací hodiny = 45 minut, domnívám se, že jde o jeho porušení. Zkracuje se tím žákům přestávka…

Rozvržení učiva na celou vyučovací hodinu – zkoušení, opakování, nová látka, shrnutí a opakování nového učiva – bylo vždy předmětem hospitací ředitele i inspektorů. Přeathování se objevovalo v inspekčních zápisech jako nedostatek …
Doplňuji:
Ve Školním řádu některých škol je dokonce uvedené:

Učitel vchází do třídy tak, aby těsně po zvonění začínal hodinu. Vyžaduje kázeň žáků, jejich připravenost na vyučování, čistotu ve třídě a dodržování hygienických zásad.

Nepřípustné je přetahovat vyučovací hodinu.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
HugoCharles

Ano.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Ve školních řádech bývá uvedeno, že učitelé nesmí přetahovat hodinu. Žáci mají nárok na svačinu a oddech, ale jak je to právně ošetřeno nevím, to budou vědět učitelé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Abych dokončil výklad, tak jsem občas přetáhl, ale kompenzoval jsem to tím, že na další hodinu jsem zkrátil. Stejně se jednalo o pár minut.
Jiná situace byla při 2 až 4 hodinách za sebou. Přestávky jsem sečetl a po 2 hodinách měli delší volno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ladaadal

Proč by neměl? Zvonění je pouze upozorněním, aby učitel věděl, že má dokončit, co začal a ukončit hodinu. Není to pokyn k okamžitému ukončení vyučování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
crissi

U nás se to kdysi stalo, a do teď to nemělo odezvu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek