dmatejek777

Má právo učitel ,,přetahovat" hodinu?

Nemyslím z morálního hlediska, ale z právního.

Nejlepší odpověď
annas

Pokud stále platí školský zákon o délce vyučovací hodiny = 45 minut, domnívám se, že jde o jeho porušení. Zkracuje se tím žákům přestávka…

Rozvržení učiva na celou vyučovací hodinu – zkoušení, opakování, nová látka, shrnutí a opakování nového učiva – bylo vždy předmětem hospitací ředitele i inspektorů. Přeathování se objevovalo v inspekčních zápisech jako nedostatek …
Doplňuji:
Ve Školním řádu některých škol je dokonce uvedené:

Učitel vchází do třídy tak, aby těsně po zvonění začínal hodinu. Vyžaduje kázeň žáků, jejich připravenost na vyučování, čistotu ve třídě a dodržování hygienických zásad.

Nepřípustné je přetahovat vyučovací hodinu.

Další odpovědi
HugoCharles

Ano.

marci1

Ve školních řádech bývá uvedeno, že učitelé nesmí přetahovat hodinu. Žáci mají nárok na svačinu a oddech, ale jak je to právně ošetřeno nevím, to budou vědět učitelé.

anonym

Abych dokončil výklad, tak jsem občas přetáhl, ale kompenzoval jsem to tím, že na další hodinu jsem zkrátil. Stejně se jednalo o pár minut.
Jiná situace byla při 2 až 4 hodinách za sebou. Přestávky jsem sečetl a po 2 hodinách měli delší volno.

ladaadal

Proč by neměl? Zvonění je pouze upozorněním, aby učitel věděl, že má dokončit, co začal a ukončit hodinu. Není to pokyn k okamžitému ukončení vyučování.

crissi

U nás se to kdysi stalo, a do teď to nemělo odezvu.