Zlatý

Má někdo z vás sepsanou poslední vůli?

Dělá se to vůbec u nás? A pokud jo, platí že co je napsáno v poslední vůli to platí, nebo jsou tam nějaké výjimky, například že potomci musí něco dostat i v případě že nejsou v závěti uvedeni?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

já poslední vůli sepsanou mám,je právně ošetřena a vesměs můj majetek zdědí mé děti,určitou část věnuji charitě,je přesně dané kolik kdo a co dostane neboli zdědí,a tato vůle je právně platná,tudiž nezpochybnitelná

Další odpovědi:

Pokročilý

Poslední závěť je naprosto běžná věc. A to i v ČR. Pokud závěť není sepsaná, připadá veškerý majetek pozůstalého dle právního řádu dědického práva České republiky manželce/manželovi, pak dětem, pokrevní linii (rodičům, bratrům, sestrám apod.), vnukům... To znamená, že se dědí vše co mrtvému patřilo a tím i dluhy. Pokud se ale nikdo nenajde nebo se dědictví vzdá (nechce dědit dluhy - pochopitelně), mluvíme o odúmrti - majetek propadne státu. Jinak platí co je psáno, to je dáno. "Mělo by se" tak postupovat.

Zlatý

kdo po mě bude dědit je sestra a synovec, majetek nic moc, jen zařízení v bytě a nějakou elektroniku, tak na co psát závěť..
moje mamka to nestihla a nyní víme, že se stala chyba, máme nyní moc a moc velké problémy s příbuznými :(

Nezletilé děti nejsou-li vyděděni jsou tzv. neopominutelní dědici.
Pokud by v závěti nebyly uvedeny, je v této části závěť neplatná.
Jinak paltí to, co je v ní uvedeno. Dle závěti dědí i ten, který by normálně nedědil.

Zlatý

Brzičko hodlám něco podobného sepsat, ale protože mám strašně přísnou a nesmlouvavou manželku, bude se určitě jednat i moji první vůli a ta bude znít asi takto: "Milí pozůstalí, nic nemám akoráť dluhy a to ostatní si spravedlivě rozdělte mezi sebe"!

Zlatý

Mne stačí podle zákona.

Bronzový

nemam.ale byla by to sranda.domecek od pritele by zdedil muj stale jeste manzel a jelikoz nemam deti,tak i ma maminka:-)))

Diskuze k otázce

anonym

Mam sepsanou zavet ... dedit budou moji synove na pul.., jen jsem sepsala,,,, protoze casto cestuji i se syny spolecne , vsichni dohromady.., at letecky ci autem .., tak jsem napsala zavet i na jinou osobu, kdyby se nam 3 neco stalo .., tak jsem urcila dedice . -iv-

Zlatý

bolak

píšeš to do dsikuze..protožé..je to určený pro mě, čili chceš říct že já budu po tobě dědit, je to tak?

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.