Avatar uživatele
bolak

Má někdo z vás sepsanou poslední vůli?

Dělá se to vůbec u nás? A pokud jo, platí že co je napsáno v poslední vůli to platí, nebo jsou tam nějaké výjimky, například že potomci musí něco dostat i v případě že nejsou v závěti uvedeni?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? dudu, anonym, briketka10, anonym před 4221 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

já poslední vůli sepsanou mám,je právně ošetřena a vesměs můj majetek zdědí mé děti,určitou část věnuji charitě,je přesně dané kolik kdo a co dostane neboli zdědí,a tato vůle je právně platná,tudiž nezpochybnitelná

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zibner

Poslední závěť je naprosto běžná věc. A to i v ČR. Pokud závěť není sepsaná, připadá veškerý majetek pozůstalého dle právního řádu dědického práva České republiky manželce/manželovi, pak dětem, pokrevní linii (rodičům, bratrům, sestrám apod.), vnukům… To znamená, že se dědí vše co mrtvému patřilo a tím i dluhy. Pokud se ale nikdo nenajde nebo se dědictví vzdá (nechce dědit dluhy – pochopitelně), mluvíme o odúmrti – majetek propadne státu. Jinak platí co je psáno, to je dáno. „Mělo by se“ tak postupovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

kdo po mě bude dědit je sestra a synovec, majetek nic moc, jen zařízení v bytě a nějakou elektroniku, tak na co psát závěť..
moje mamka to nestihla a nyní víme, že se stala chyba, máme nyní moc a moc velké problémy s příbuznými :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nezletilé děti nejsou-li vyděděni jsou tzv. neopominutelní dědici.
Pokud by v závěti nebyly uvedeny, je v této části závěť neplatná.
Jinak paltí to, co je v ní uvedeno. Dle závěti dědí i ten, který by normálně nedědil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Brzičko hodlám něco podobného sepsat, ale protože mám strašně přísnou a nesmlouvavou manželku, bude se určitě jednat i moji první vůli a ta bude znít asi takto: „Milí pozůstalí, nic nemám akoráť dluhy a to ostatní si spravedlivě rozdělte mezi sebe“!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Mne stačí podle zákona.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

nemam.ale byla by to sranda.domecek od pritele by zdedil muj stale jeste manzel a jelikoz nemam deti,tak i ma maminka:-)))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Mam sepsanou zavet … dedit budou moji synove na pul.., jen jsem sepsala,,,, protoze casto cestuji i se syny spolecne , vsichni dohromady.., at letecky ci autem .., tak jsem napsala zavet i na jinou osobu, kdyby se nam 3 neco stalo .., tak jsem urcila dedice . -iv-

před 4221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

píšeš to do dsikuze..proto­žé..je to určený pro mě, čili chceš říct že já budu po tobě dědit, je to tak?

před 4221 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek