bolak

Má někdo z vás sepsanou poslední vůli?

Dělá se to vůbec u nás? A pokud jo, platí že co je napsáno v poslední vůli to platí, nebo jsou tam nějaké výjimky, například že potomci musí něco dostat i v případě že nejsou v závěti uvedeni?

Nejlepší odpověď
anonym

já poslední vůli sepsanou mám,je právně ošetřena a vesměs můj majetek zdědí mé děti,určitou část věnuji charitě,je přesně dané kolik kdo a co dostane neboli zdědí,a tato vůle je právně platná,tudiž nezpochybnitelná

Další odpovědi
Zibner

Poslední závěť je naprosto běžná věc. A to i v ČR. Pokud závěť není sepsaná, připadá veškerý majetek pozůstalého dle právního řádu dědického práva České republiky manželce/manželovi, pak dětem, pokrevní linii (rodičům, bratrům, sestrám apod.), vnukům… To znamená, že se dědí vše co mrtvému patřilo a tím i dluhy. Pokud se ale nikdo nenajde nebo se dědictví vzdá (nechce dědit dluhy – pochopitelně), mluvíme o odúmrti – majetek propadne státu. Jinak platí co je psáno, to je dáno. „Mělo by se“ tak postupovat.

briketka10

kdo po mě bude dědit je sestra a synovec, majetek nic moc, jen zařízení v bytě a nějakou elektroniku, tak na co psát závěť..
moje mamka to nestihla a nyní víme, že se stala chyba, máme nyní moc a moc velké problémy s příbuznými :(

anonym

Nezletilé děti nejsou-li vyděděni jsou tzv. neopominutelní dědici.
Pokud by v závěti nebyly uvedeny, je v této části závěť neplatná.
Jinak paltí to, co je v ní uvedeno. Dle závěti dědí i ten, který by normálně nedědil.

dudu

Brzičko hodlám něco podobného sepsat, ale protože mám strašně přísnou a nesmlouvavou manželku, bude se určitě jednat i moji první vůli a ta bude znít asi takto: „Milí pozůstalí, nic nemám akoráť dluhy a to ostatní si spravedlivě rozdělte mezi sebe“!

venkovan

Mne stačí podle zákona.

pizlicka

nemam.ale byla by to sranda.domecek od pritele by zdedil muj stale jeste manzel a jelikoz nemam deti,tak i ma maminka:-)))

anonym

Mam sepsanou zavet … dedit budou moji synove na pul.., jen jsem sepsala,,,, protoze casto cestuji i se syny spolecne , vsichni dohromady.., at letecky ci autem .., tak jsem napsala zavet i na jinou osobu, kdyby se nam 3 neco stalo .., tak jsem urcila dedice . -iv-

bolak

píšeš to do dsikuze..proto­žé..je to určený pro mě, čili chceš říct že já budu po tobě dědit, je to tak?