Rokio

Má něco společného slovo vydělat se slovem dělat?

Pokud tohle budete považovat za hloupou otázku, tak toho budu upřímně litovat. Bijte mě, dokud nebudete spokojeni. Je mi jedno, že půjde o projev té nejzávážnější schizofrenie.

Zeptal jsem se, protože mě to zajímá. Jsem pevně smířen s tím, že možná jedná o projev psychotických příznaků, jako jsou například bludy nebo halucinace.

Já Rokio jsem už od začátku věděl, že se nakonec všechno nějak podělá, a to bez ohledu na moje skutky.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Hraní si se slovy je ještě poměrně neškodný projev schizofrenie. Pak pojďme na to:

slovesa vytvořená předponami od slovesa dělat:
dodělat
nadělat
obdělat
oddělat
podělat (se)
předělat
přidělat
rozdělat
udělat (se)
vydělat (si)
zadělat

Už jsi odhalil všechny významy?
(ne, nemusíš to tu psát)

Další odpovědi
Kelt

Slovo má nějaký základ a k tomu se přidávají předpony, přípony, Takže dělat,
Co tady děláš? Kdo to udělal? Kolik si mohu tady vydělat.? dělat, udělat, rozdělat, vydělat podělat, stejně bít, rozbít, vybít, pobít.