Avatar uživatele
Zlatý

Má-li člověk dvě zaměstnání, které z nich podléhá dani z příjmu?

To novější, to lukrativnější, či snad nedejbože obě? Tušíte někdo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Samozřejmě obě, kdyby jste jich měl víc, tak všechny.
Ale jen u jednoho zaměstnavatele můžete uplatnit odečet ze základu daně na sebe případně na děti (neuplatňuje-li už na děti jejich matka).

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

VŠECHNY :-)

Daním z příjmu nepodléhají jenom příjmy ze zaměstnání (pozor: není vůbec podstatné jestli máte jednoho, dva nebo více zaměstnavatelů --> daní se vše*), to by bylo ještě pochopitelné...

Ale náš stát požaduje daně téměř ze všech příjmů, které nabydeme...(viz ustanovení § 3 zákona o daních z příjmu)

-----------
*) samozřejmě, že existuje řada výjimek, které od placení daní osvobozují (např. § 4 zákona)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast1. aspx


Avatar uživatele
Zlatý

Predpokladam, ze oboje, pokud v jednom nedelate na cerno jako bokovku. (Ale 100% to nevim, jen se mi vybavil podobny rozhovor kdysi s kamaradem.)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Vždy je jedno zaměstnání hlavní a druhé vedlejší. U toho vedlejšího zaměstnání záleží na formě odměňování (u dohody o provedení práce je to jinak). Pokud je to normální mzda platíte zálohově ( měsíční dani se říká zálohová) daň u každého zaměstnavatele. Jenom u jednoho si ale můžete uplatnit odečitatelné položky.
Na konci roku musíte !! ( ale není to povinné, pokud to neučiníte nikdo Vám vyúčtování neudělá) podepsat prohlášení o dani ze mzdy u hlavního zaměstnavatele a potvrzení o příjmu z vedlejšího zaměstnání doručíte svému hlavnímu zaměstnavateli a ten vám provede roční vyučtování daně nebo si uděláte přiznání k dani sám. Podle ročního vyúčtování se vám ďaň vrátí ( většinou) nebo se doplácí. Veškeré uvedené doklady je třeba doručit do 15. února dalšího roku hlavnímu zaměstnavateli.
Píšu to jenom tak z hlavy.

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

... píšete u dohody o provedení práce je to jinak - jak? dík

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

no nazdar, tož to jo. Dík

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.